1
2
3
لاشه ۱۲ راس وحوش پارک ملی سارک اسفراین کشف شد
 
رییس اداره حفاظت محیط زیست اسفراین گفت: محیط بانان این شهرستان لاشه ۱۲ راس بره میش، کل و بز را در پارک ملی سالوک این شهرستان خراسان شمالی کشف کردند که برای بررسی بیشتر به اداره کل دامپزشکی استان ارسال شد.
Delivery
Delivery
Delivery
Time 1400-07-20 11:17

به گزارش فاخته به نقل از ایرنا، علی فرجی اظهار داشت: در صورت تایید بیماری خاص که موجب مرگ این وحوش شده باشد اقدامات لازم برای مقابله با آن در نظر گرفته خواهد شد.

مدیر روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان شمالی هم به خبرنگار ایرنا گفت: با توجه به تعداد بالای کشف لاشه های حیوانات در این منطقه احتمال وجود بیماری وجود دارد .

 حسن پهلوان افزود: به همین منظور محیط‌بانان برای پایش منطقه اکنون در پارک ملی سالوک حضور یافته و در صورت مشاهده لاشه حیوانات، آنها را می سوزانند تا از  شیوع بیماری احتمالی جلوگیری شود.

پارک ملی سالوک با گستره ۲۰ هزار هکتار در شمال غربی شهرستان اسفراین، به دلیل شرایط توپوگرافی دشتی و کوهستانی، به عنوان یکی از متنوع ترین زیستگاه های استان شناخته می شود.

بخش شمالی این پارک دارای جاذبه های طبیعی گردشگری، کوهستانی و زیستگاه حیوانات کوه زی و قسمت جنوبی زیستگاه حیوانات دشت زی است.

قوچ و میش اوریال،  بز، پلنگ، گربه پالاس و گراز از جانوران شاخص پارک ملی سالوک اسفراین هستند.

جدیدترین خبرهای حوزه دامپزشکی و صنایع دام و طیور را در کانال تلگرامی فاخته دنبال کنید. (کلیک کنید)

شهرستان اسفراین در ۶۰ کیلومتری جنوب شرقی بجنورد، مرکز استان خراسان شمالی با داشتن ۲ پارک ملی سالوک و ساریگل، ۲ منطقه حفاظت شده و سه منطقه شکار ممنوع با تنوع گیاهی و جانوری ارزشمند، از مهم‌ترین ذخیره گاه های ژنتیکی غنی کشور محسوب می شود.

مطالب مرتبط

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
0 کارکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
051-38901369
04  نشانی:
خراسان رضوی-مشهد-بلوار هنرور-هنرور4 پلاك 10.2
04   پیام کوتاه:
 30003300887766
04    ایمیل:
 info@ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری