1
2
3
مدیرکل دامپزشکی گلستان:
مرکز تشخیص بیماری‌های اسب گلستان در دهه فجر به بهره برداری می رسد
 
مدیرکل دامپزشکی گلستان گفت: مرکز ملی تشخیص بیماری اسب کشور که در آق قلا در حال ساخت است، ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و در دهه فجر به بهره برداری خواهد رسید.
Delivery
Delivery
Delivery
Time 1400-07-17 11:25

به گزارش فاخته، غلامرضا محرابی در گفتگو با مهر اظهار کرد: در ۶ ماهه امسال ۵۱۸ هزار کیلوگرم آلایش مرغی طی ۲۴ مجوز بهداشتی از گلستان به عراق صادر شده است.

مدیرکل دامپزشکی گلستان افزود: طی این مدت چهار میلیون و ۲۰۶ هزار کیلوگرم پا و پنجه مرغ در قالب ۱۴۹ مجوز بهداشتی به ویتنام، تایلند، مالزی، لائوس و کامبوج صادر شد.

وی بیان کرد: همچنین دو هزار و ۴۰۸ هزار کیلوگرم تخم مرغ در قالب ۱۰۱ مجوز بهداشتی به کشورهای عراق، قطر و افغانستان صادر شده است.

محرابی اضافه کرد: ۴۹ هزار کیلوگرم پودر گوشت به ترکیه و امارات، دو میلیون و ۱۰۹ هزار کیلوگرم خوراک و مکمل آبزیان در قالب ۶۶ مجوز به افغانستان، عراق و ترکمنستان، ۳۳۳ هزار کیلوگرم انواع محصولات لبنی به روسیه، ارمنستان، آذربایجان، گرجستان، عراق، قزاقستان و ترکمنستان صادر شده است.

طبق گفته مدیرکل دامپزشکی گلستان در ۶ ماهه ابتدای سال بیش از ۳۴۸ هزار کیلوگرم جو دامی از قزاقستان وارد استان شده است.

وی در خصوص مرکز تشخیص بیماری اسب استان در آق قلا هم گفت: این پروژه از لحاظ عملیات عمرانی و ساختمانی ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و با در نظر گرفتن اعتبار برای سیستم گرمایشی و سرمایشی و سایر تجهیزات، در دهه فجر امسال به بهره برداری خواهد رسید.

جدیدترین خبرهای حوزه دامپزشکی و صنایع دام و طیور را در کانال تلگرامی فاخته دنبال کنید. (کلیک کنید)

محرابی اضافه کرد: تا پایان سال ۹۹، حدود ۹ میلیارد تومان برای این پروژه هزینه شده و امسال هم هفت میلیارد تومان (پنج میلیارد تومان ملی و دو میلیارد تومان استانی) برای این مرکز در نظر گرفته شده است.

مطالب مرتبط

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
0 کارکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
051-38901369
04  نشانی:
خراسان رضوی-مشهد-بلوار هنرور-هنرور4 پلاك 10.2
04   پیام کوتاه:
 30003300887766
04    ایمیل:
 info@ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری