1
2
3
مدیر خدمات آموزشی دانشگاه فردوسی مشهد:
در مقطع دکتری عمومی دامپزشکی ۷۵ دانشجو پذیرش شده است
 
مدیر خدمات آموزشی دانشگاه فردوسی مشهد گفت: با توجه به اعلام رسمی سازمان سنجش تعداد ۲ هزار و ۶۶۵ نفر از داوطلبان رشته‌های آموزشی در آزمون‌های ورودی مقطع کارشناسی این دانشگاه در سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ پذیرفته شده‌اند.
Delivery
Delivery
Delivery
Time 1400-07-07 11:00

به گزارش فاخته، دکتر محمد ایزدیار در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بیشترین تعداد دانشجوی قبولی در مقطع کارشناسی مربوط به ورودی رشته‌های مختلف مهندسی با ۷۱۸ دانشجو و کمترین نیز با ۴۳ دانشجو به دانشکده معماری و شهرسازی این دانشگاه تعلق دارد.

وی با اشاره به این که در مقطع دکتری عمومی دامپزشکی نیز ۷۵ دانشجو پذیرش شده است ادامه داد: این دانشجویان نیز بعد از شرکت در آزمون و اعلام چند برابر ظرفیت به دانشگاه، در مصاحبه‌هایی که ترتیب داده شد شرکت کردند و با کسب نمره قابل قبول توانستند مجوز ثبت نام در این دانشگاه را به دست آورند.

مدیر خدمات آموزشی دانشگاه فردوسی مشهد با اعلام این که ۲ هزار و ۷۴۰ دانشجو در این ۲ مقطع امکان تحصیل در سال جدید آموزشی این دانشگاه را به دست آوردند اظهار کرد: از این تعداد ۶۶۷ دانشجو به صورت شبانه یا نوبت دوم در دانشگاه فردوسی مشهد پذیرش شدند.

ایزدیار افزود: این دانشجویان از روز شنبه ۱۰مهرماه تا پایان روز دوشنبه ۱۲ مهرماه می توانند ثبت نام الکترونیکی خود را انجام دهند و در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه ۱۳ و ۱۴ مهرماه انتخاب واحد کنند و بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته، کلاس‌های آموزشی دانشجویان تازه وارد دانشگاه فردوسی مشهد از تاریخ شنبه ۱۷ مهرماه آغاز خواهد شد.

وی ادامه داد: با توجه به دستورالعملهای بهداشتی، در حال حاضر کلاس‌های آموزشی دانشجویان نو ورود این دانشگاه به صورت مجازی برگزار خواهد شد.

دانشگاه ۷۲ ساله فردوسی مشهد که سال ۱۳۲۸ تأسیس شد، سومین دانشگاه باسابقه ایران پس از دانشگاههای تهران و تبریز است که هم‌اینک در قالب دانشکده‌های‌ ادبیات و علوم انسانی، الهیات و معارف اسلامی، علوم، مهندسی، کشاورزی، علوم ریاضی، علوم اداری و اقتصادی، دامپزشکی، علوم تربیتی و روانشناسی، منابع طبیعی، علوم ورزشی، معماری و شهرسازی و حقوق و علوم سیاسی حدود ۲۵ هزار دانشجو دارد که چهار هزار و ۱۵۵ نفر آنها در مقطع دکتری، هشت هزار و ۴۴۵ نفر آنها در مقطع کارشناسی ‌ارشد و ۱۲ هزار و ۳۲۷ نفر آنها در مقطع کارشناسی مشغول تحصیل هستند.

۸۲۰ نفر عضو هیات علمی نیز در دانشگاه فردوسی مشهد فعالیت دارند که ۶۵۰ نفر آنان دارای مدرک پی. اچ. دی یا رتبه استادی و پروفسوری هستند.

جدیدترین خبرهای حوزه دامپزشکی و صنایع دام و طیور را در کانال تلگرامی فاخته دنبال کنید. (کلیک کنید)

این دانشگاه با داشتن ۶۳ گروه آموزشی و ۴۳۵ رشته آموزشی به‌ عنوان بزرگترین مرکز آموزش عالی در شرق کشور هفت پژوهشکده تخصصی نیز دارد.

مطالب مرتبط

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
0 کارکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
09055204638
04  نشانی:
مشهد، خیابان خواجه ربیع، آیت الله عبادی 80 پلاک3
04   پیام کوتاه:
 30003300887766
04    ایمیل:
 info@ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری