1
2
3
Time چگونگی استفاده دانشجویان دکتری دامپزشکی دانشگاه فردوسی از تسهیلات دانشجویی اعلام شد
رئیس اداره رفاه دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد گفت: دانشجویان روزانه در صورت تقاضا می‌توانند سه نوع وام تحصیلی، ضروری و ودیعه مسکن را دریافت کنند.
Delivery
Delivery
Delivery
Time 1400-06-31 12:42

به گزارش فاخته به نقل از ایسنا، دکتر زهرا لاری در خصوص امکانات رفاهی و پرداخت انواع وام به دانشجویان اظهار کرد: دانشجویان روزانه در صورت تقاضا می‌توانند سه نوع وام تحصیلی، ضروری و ودیعه مسکن را دریافت کنند و برای دانشجویان دکتری تخصصی علاوه بر این وام ها، وام ویژه دکتری نیز پرداخت می‌شود. دانشجویان نوبت دوم نیز می‌توانند وام شهریه دریافت کنند که پس از تایید، وام آنان به شماره حساب دانشگاه و کارنامه مالی دانشجویان واریز خواهد شد.

وی در رابطه با وام‌های ضروری افزود: رویدادهایی که مشمول وام ضروری قرار می‌گیرد عبارتند از تولد فرزند دانشجویان متاهل، فوت پدر، مادر، همسر یا فرزند دانشجو، بروز حادثه در سوانح و تصادفات، بیماری‌های خاص خود دانشجو یا افراد تحت تکفل وی، ازدواج، دانشجویان قهرمان ورزشی و سایر موارد به تشخیص رئیس صندوق. دانشجویان برای اطلاع از جزئیات وام‌ها و سقف وامی که در هر مقطع می‌توانند دریافت کنند، می‌توانند آئین‌نامه خدمات رفاهی را از طریق سایت refahsalamat.um.ac.ir مطالعه کنند.

رئیس اداره رفاه دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا دانشجویان در هر زمان از تحصیل خود می توانند وام دریافت کنند، اظهار کرد: پرداخت وام فقط در محدوده سنوات مجاز رفاهی دانشجویان امکان‌پذیر است که این سنوات برای دانشجویان کارشناسی و دکتری تخصصی ۸ ترم، کارشناسی ارشد چهار ترم و دانشجویان دکتری دامپزشکی ۱۲ ترم است. در صورتی که دانشجویان از مرخصی تحصیلی حتی مرخصی بدون احتساب در سنوات استفاده کنند، فرصت برخورداری آنان از وام از بین رفته و این فرصت به ترم‌های بعدی منتقل نمی‌شود.

لاری خاطرنشان کرد: وضعیت آموزشی دانشجویان ارتباط تنگاتنگی با برقراری وام به دانشجویان دارد. شرط اول برقراری وام، اشتغال به تحصیل و انتخاب واحد دانشجویان است. بنابراین، اگر دانشجویان به هر دلیل انتخاب واحد نکرده یا راکد باشند، وام به آنان تعلق نمی‌گیرد. حتی تعداد واحدهای انتخابی آنان نیز در میزان وام قابل تخصیص به آنان تاثیر دارد. به جز ترم آخر، در صورتی که واحدهای انتخابی آنان کمتر از کف واحد باشد، وام تخصیص یافته به آنان کاهش می‌یابد. علاوه بر این، مشروطی در ترم قبل، منجر به نصف شدن وام و دو ترم مشروطی منجر به قطع وام می‌شود.

جدیدترین خبرهای حوزه دامپزشکی و صنایع دام و طیور را در کانال تلگرامی فاخته دنبال کنید. (کلیک کنید)

لازم به ذکر است اداره رفاه دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد، مسئولیت برقراری وام‌های صندوق رفاه دانشجویان و معرفی دانشجویان متقاضی واجد شرایط اسکان به خوابگاه را بر عهده دارد. به طور کلی، بررسی و مکاتبه با صندوق رفاه برای تسویه‌حساب، پرداخت انواع وام، انواع بیمه دانشجویی و پیگیری پرداخت بدهی دانشجویان، از وظایف این اداره است و خانم دکتر زهرا لاری، ریاست اداره رفاه دانشجویان را عهده‌دار هستند.

مطالب مرتبط

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
0 کارکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
051-37573506
04  نشانی:
خراسان رضوی-مشهد-بلوار هنرور-هنرور4 پلاك 10.2
04   پیام کوتاه:
 30003300887766
04    ایمیل:
 info@ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری

 
چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۰
 
2021 - Oct - 20