1
2
3
Time 1400-06-24 12:31 Time کتاب «کالبدشناسی دامپزشکی» منتشر شد
کتاب کالبدشناسی دامپزشکی (بخش سر و گردن) توسط عضو هیئت علمی و دو دانشجوی دانشکده دامپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کازرون تألیف و منتشر شد.
Delivery
Delivery
Delivery

به گزارش فاخته به نقل از خبرگزاری آنا از کازرون، کتاب کالبدشناسی دامپزشکی (بخش سر و گردن) با تألیف آرش اسفندیاری عضو هیئت علمی گروه دامپزشکی، سینا شجاعی و احمدرضا عباس‌تاش دانشجویان دوره دکتری دامپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کازرون منتشر شد.

کتاب کالبدشناسی دامپزشکی یکی از کتاب‌های مورد نیاز دانشجویان است که حجم گسترده ساختارهای مختلف بدن و اهمیت سر و گردن در علوم آناتومی و کلینیکی دامپزشکی را بررسی می‌کند و از مزایای این کتاب می‌توان روان، مختصربودن مطالب و در عین حال پوشش دادن مطالب مهم و کاربردی علم آناتومی در بخش سر و گردن را ذکر کرد.

در کتاب کالبدشناسی دامپزشکی سعی شده از تصاویر گویا و نامگذاری شده برای درک هرچه بیشتر مطالب استفاده شود.

کتاب «کالبدشناسی دامپزشکی» منتشر شد

ارائه اطلاعات آناتومی مقایسه‌ای حیوانات مختلف در کنار یکدیگر از مزایای دیگر کتاب کالبدشناسی دامپزشکی بوده و نکات کلیدی را در اختیار دانشجویان دوره‌های عمومی و تخصصی دامپزشکی قرار می‌دهد.

نویسندگان کتاب کالبدشناسی دامپزشکی (بخش سر و گردن) معتقدند که این کتاب هرچند اندک، گامی در راستای افزایش دانش برداشته تا دریچه‌ای کوچک به دنیای وسیع علوم آناتومی بگشاید و امید آن را دارند تا مورد استفاده پژوهشگران و دانشجویان علوم مختلف دامپزشکی قرار گیرد.

در بخشی از مقدمه کتاب کالبدشناسی دامپزشکی به قلم ذبیح‌الله خاکسار استاد آناتومی دانشکده دامپزشکی دانشگاه شیراز آمده است: آناتومیکی از مهم‌ترین دروس دامپزشکی است و شناخت عملکرد دقیق بدن حیوانات و جراحی ارگان‌های متفاوت، بدون دانستن محل دقیق قرارگیری آنها میسر نخواهد بود. در این علم آگاهی از تفاوت‌های بین‌گونه‌ای هم از اهمیت بسیار زیادی برخوردار بوده و مسلط بودن بر آنها نقطه قوتی برای یک دامپزشک است.

جدیدترین خبرهای حوزه دامپزشکی و صنایع دام و طیور را در کانال تلگرامی فاخته دنبال کنید. (کلیک کنید)

آناتومی موضوع بسیار وسیع و گسترده‌ای است که دانشجویان زمان کافی برای مطالعه و یادگیری مباحث و نکات آن را ندارند. کتاب کالبدشناسی دامپزشکی به‌گونه‌ای نوشته شده که به‌راحتی و تا حد ممکن برای دانشجویان قابل فهم و استفاده باشد.

در پایان بعضی از فصل‌های کتاب کالبدشناسی دامپزشکی نکات بالینی آورده شده تا به دانشجویان چگونگی ارتباط کاربردی این علم با تشخیص و درمان بیماری‌ها نشان داده شود.

مطالب مرتبط

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
0 کارکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
051-37573506
04  نشانی:
خراسان رضوی-مشهد-بلوار هنرور-هنرور4 پلاك 10.2
04   پیام کوتاه:
 30003300887766
04    ایمیل:
 info@ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری