1
2
3
Time 1400-06-22 10:38 Time سگ‌های بلاصاحب ۷ میلیارد ریال دیه روی دست شهرداری مهاباد گذاشت
سخنگوی شورای اسلامی شهر مهاباد گفت: شهرداری این شهر به پرداخت بیش از هفت میلیارد ریال دیه ناشی از گازگرفتگی سگ‌های بلاصاحب از سوی مراجع قضایی محکوم شده است.
Delivery
Delivery
Delivery

به گزارش فاخته، چیا آذربار در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: معضل سگ‌های بلاصاحب به یک مشکل جدی برای شهرداری مهاباد تبدیل شده و روزانه شکایت و گزارش های متعددی از طرف شهروندان در این ارتباط به شهرداری می رسد.

وی با اشاره به اینکه پرداخت این میزان دیه در شرایط مالی فعلی برای شهرداری بسیار مشکل آفرین شده است، اضافه کرد: هم اکنون حکم دیه حدود پنج میلیارد ریال ناشی گاز گرفتگی سگ های بلاصحاب در مراجع قضایی تایید شده که در صورت پرداخت نکردن آن حساب‌های شهرداری مسدود خواهد شد.

سخنگوی شورای شهر مهاباد در خصوص سایت نگهداری سگ های بلاصحاب هم گفت: بیش از سه میلیارد ریال برای راه اندازی کمپ نگهداری این سگ ها در مسیر روستای "پیربه‌له" در ضلع جنوبی روستای سیدآباد با مساحت ۶ هزار و ۲۰۰ متر و اعیانی ۳۶۰ مترمربع هزینه شده که ماهانه نزدیک به یک میلیارد ریال نیز هزینه جاری این کمپ است.

آذربار با تاکید بر اینکه معضل سگ‌های بلاصحاب انرژی و وقت زیادی را از شهرداری گرفته است، افزود: واکنش برخی از رسانه ها و انجمن های زیست محیطی در روند کنترل جمعیت آماری و جمع آوری این حیوانات مزاحم کمکی به حل این معضل نخواهد کرد و تنها این روند را با مشکل مواجه خواهد کرد.

وی با بیان اینکه وجود این حیوانات در سطح شهر علاوه به خطرات گازگرفتگی، سیما و منظر شهری و بهداشت و سلامتی عمومی شهروندان را نیز تحت تاثیر قرار داده است، ادامه داد: شورای اسلامی شهر مهاباد آماده دریافت هرگونه راهکار و پیشنهاد در خصوص رفع معضل سگ های بلاصحاب است تا بتواند در اسرع وقت نسبت به حل آن اقدام کند.

به گزارش ایرنا، افزایش تعداد سگ‌های ولگرد در مهاباد علاوه بر ایجاد صحنه‌های ناخوشایند در سطح این شهر، مخاطراتی را برای شهروندان مهابادی ایجاد کرده که سبب ابراز گلایه و ناخرسندی آنها از چنین وضعیتی شده است.

سازمان‌های مدافع حقوق حیوانات ساماندهی سگ‌های بی‌سرپرست سطح شهر را با استفاده از سلاح و یا مرگ با ترحم به شدت محکوم کرده‌اند و کشتار سگ‌های بی‌سرپرست که گاهی اوقات توسط افراد ناشناس صورت می گیرد با انتقاد انجمن های زیست محیطی روبرو شده است.

جدیدترین خبرهای حوزه دامپزشکی و صنایع دام و طیور را در کانال تلگرامی فاخته دنبال کنید. (کلیک کنید)

شهر ۱۶۶ هزار نفری مهاباد دارای ۲ هزار و ۴۰۰ کیلومتر مربع مساحت بوده و از سال ۱۳۰۶ بلدیه یا شهرداری در آن راه‌اندازی شده است.

مطالب مرتبط

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
0 کارکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
051-37573506
04  نشانی:
خراسان رضوی-مشهد-بلوار هنرور-هنرور4 پلاك 10.2
04   پیام کوتاه:
 30003300887766
04    ایمیل:
 info@ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری