1
2
3
حمایت تمام قد سازمان دامپزشکی از موسسه رازی
 
رییس سازمان دامپزشکی کشور با اشاره به نقش اساسی موسسه رازی در تامین واکسن های مورد نیاز سازمان دامپزشکی، حمایت از این سازمان را مهم تلقی کرد.
Delivery
Delivery
Delivery
Time 1398-12-10 00:00

به گزارش فاخته به نقل از خبرگزاری موج البرز، دکتر علیرضا رفیعی پور در نشست فصلی مسوولان موسسه رازی و سازمان دامپزشکی که در کرج برگزار شد  گفت: حمایت از تولید کننده داخلی که توان و ظرفیت تامین نیازهای کشور را دارد در دستور کار سازمان دامپزشکی است.

وی اضافه کرد: این سازمان اقدامات لازم برای حمایت از تولیدات موسسه رازی به عنوان تولید کننده اصلی واکسن و مرکز تولیدی و تحقیقاتی بزرگ کشورمان را در مقابل واکسن های مشابه خارجی انجام داده و تا حصول نتیجه پیگیر است.

رفیعی پور با بیان اینکه موسسه رازی مجموعه توانمند کشورمان در تحقیق و تولید واکسن و فرآورده های بیولوژیک است، اظهارداشت: این موسسه تاکنون نقشی اساسی در تامین واکسن های مورد نیاز سازمان دامپزشکی داشته و شایسته است که در شرایط بیشتر از همیشه از آن حمایت شود.

 موسسه تحقیقات واکس و سرم سازی رازی مستقر در البرز به عنوان نخستین و بزرگترین تولید کننده فرآورده های بیولوژیک در خاورمیانه در ۱۶ دی ماه سال ۱۳۰۳ تاسیس شد و از آن زمان تاکنون با حدود ۹۵ سال قدمت در عرصه سلامت کشور حضوری برجسته دارد.

در این مجموعه استراتژیک، به واسطه سال ها تحقیق و پژوهش محققان و پژوهشگران برجسته کشور، حدود ۹۰ درصد واکسن های انسانی، ۹۰ درصد واکسن های دامی و ۳۰ درصد واکسن های مصرف طیور کشور تولید می شود

مطالب مرتبط

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
0 کارکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
051-37391542
04  نشانی:
مشهد، الهیه، سجادیه، سجادیه6، مجتمع آرامس، تیپ یک شرقی ورودی 2 پلاک 113
04   پیام کوتاه:
 30003300887766
04    ایمیل:
 info@ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری