1
2
3
ماجرای کامیون های خارجی حامل دام‌ چیست؟
 
مدیر عامل اتحادیه دام سبک گفت: طی روزهای اخیر در فضای مجازی، کلیپی از کامیون های خارجی حامل دام در کشور منتشر شده که این موضوع بسی جای تاسف است.
Delivery
Delivery
Delivery
Time 1400-05-24 11:55

به گزارش فاخته، افشین صدر دادرس مدیر عامل اتحادیه دام سبک در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به اینکه کمبودی در عرضه دام نداریم، اظهار کرد: با توجه به انباشت دام در واحدها، مشکلی در تامین نیاز کشور نیست و مسئولانی که به دنبال واردات گوشت هستند، از این رو با تخصیص ارز به واردات نهاده، تولید داخل را حمایت کنند.

او افزود: گرچه مسئولان وزارت جهاد کشاورزی اذعان می کنند که نهاده در حال تامین و ترخیص است و مشکلی در این زمینه وجود ندارد، اما تاثیر این موضوع بر قیمت نهاده در بازار محسوس نیست.

صدر دادرس متوسط قیمت کنونی هر کیلو دام سبک درب کشتارگاه را ۵۷ هزار تومان و گوشت گوسفندی را ۱۱۰ تا ۱۲۰ هزار تومان اعلام کرد.

مدیر عامل اتحادیه دام سبک ادامه داد: با ازدیاد تقاضا در ایام محرم، قیمت دام با نوسانات جزئی در بازار روبه‌رو شده است، در حالی که به رغم افزایش هزینه های تولید، قیمت دام در یکسال اخیر نوسان جزئی داشته است که این موضوع جای نگرانی ندارد.

به گفته او، با وجود اعزام ناظران متعدد بهداشتی به خارج، اما کیفیت گوشت با داخل قابل قیاس نیست.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه پتانسیل تولید گوشت در کشور وجود دارد، بیان کرد: با توجه به اشتغال یک میلیون و ۳۰۰ هزار دامدار در کشور و اشتغال بیش از ۳ میلیون نفر به طور غیرمستقیم، واردات گوشت، اشتغال را به مخاطره می اندازد. این درحالی است که با افزایش تولید، قیمت تمام شده کاهش می یابد.

صدردادرس در واکنش به کامیون های خارجی حاوی دام گفت: اخیرا اخباری در فضای مجازی در خصوص کامیون های خارجی حامل دام منتشر شده است که هنوز جریان کامیون های حامل دام‌ مشخص نیست، اما اگر این دام ها برای اصلاح نژاد وارد شده باشند، نیازی به خروج ارز از کشور نیست چرا که موضوع اصلاح نژاد با دام های داخل که سازگار با اقلیم هستند، باید انجام شود، چنانچه برای کشتار در داخل هست، این موضوع بسی جای تاسف است.

مدیر عامل اتحادیه دام سبک ادامه داد: در شرایطی که دام روی دست دامدار مانده و به دنبال صادرات هستیم، اگر دام‌های خارجی از کشور ما به سمت کشورهای حاشیه خلیج فارس و عربی ترانزیت شوند، این موضوع نشان از بی تدبیری مسئولان است که بازار را در اختیار خارجی ها قرار دادیم و دامدار داخل را محروم کردیم.

جدیدترین خبرهای حوزه دامپزشکی و صنایع دام و طیور را در کانال تلگرامی فاخته دنبال کنید. (کلیک کنید)
صدردادرس در پایان درباره آخرین جزئیات قاچاق دام تصریح کرد: زمانی که دام روی دست دامدار مانده، بدیهی است که به دلیل نبود تقاضا در بازار، دام از مرزهای کشور قاچاق می شود‌.

مطالب مرتبط

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
0 کارکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
051-38901369
04  نشانی:
خراسان رضوی-مشهد-بلوار هنرور-هنرور4 پلاك 10.2
04   پیام کوتاه:
 30003300887766
04    ایمیل:
 info@ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری