1
2
3
تلف شدن بیش از 8 هزار قطعه مرغ در مرغداری به علت قطع برق در کرمانشاه
 
رئیس اداره دامپزشکی شهرستان جوانرود گفت: قطع ناگهانی برق و گرمای هوا در یک واحد خصوصی تولید مرغ تخم گذار در شهرستان جوانرود سبب تلف شدن بیش از 8 هزارقطعه مرغ شد.
Delivery
Delivery
Delivery
Time 1400-05-21 17:49

به گزارش فاخته به نقل از روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه، دکتر احمد امیری گفت: روز گذشته در پی گزارش واصله در خصوص تلف شدن  بیش از 8 هزار قطعه مرغ بر اثر قطع ناگهانی برق، کارشناسان اداره دامپزشکی شهرستان جوانرود و جهاد کشاورزی ، اقدام به دفن بهداشتی لاشه‌ها نمودند.

احمد امیری  با تاکید بر لزوم رعایت مسائل بهداشتی در امحاء تلفات طیور افزود: امحاء و دفن بهداشتی ضایعات و لاشه‌های تلف شده مرغداری‌ها یکی از اصول مهم در پیشگیری از بروز بیماری‌های واگیر طیور است که باید حتما مورد توجه قرار گیرد.

وی تصریح کرد: انتظار می‌رود از طریق روابط عمومی اداره برق اطلاع رسانی لازم بعمل آید و اگر قرار است قطعی برق انجام شود جداول ثابت از قبل اعلام شود تا مرغدار بتواند با آن هماهنگ شود و تمام این عوامل زمینه ساز شروع بیماری‌ها در واحدها مرغداری هستند و این موضوع نیز تهدیدی دیگر برای سلامت طیور است. همچنین از کلیه مالکین واحد های پرورش دام و طیور درخواست دارد، واحد خود را به موتورهای تولید برق مجهز و به طور مرتب نسبت به چک کردن آنها برای شروع به کار سریع اقدام نمایند تا شاهد چنین وقایعی نباشیم.

جدیدترین خبرهای حوزه دامپزشکی و صنایع دام و طیور را در کانال تلگرامی فاخته دنبال کنید. (کلیک کنید)
دکتر امیری از همشهریان درخواست نمود هرگونه دفن بهداشتی مواردی از این قبیل باید تحت نظارت اداره دامپزشکی و ادارات ذیربط صورت پذیرد و از شهروندان محترم خواستار گزارش سریع و پرهیز از هرگونه اقدام غیر اصولی معدوم سازی گردید و مراتب را از طریق شماره 1512 و یا سامانه پیامکی 100010001512 به دامپزشکی اطلاع رسانی کنند تا در سریع ترین زمان ممکن نسبت به اقدامات پیشگیرانه بهداشتی اقدام و از اشاعه هرگونه بیماری جلوگیری به عمل آید.

مطالب مرتبط

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
0 کارکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
09055204638
04  نشانی:
مشهد، الهیه، سجادیه، مجتمع آرامس، تیپ یک، ورودی 2 پلاک 113
04   پیام کوتاه:
 30003300887766
04    ایمیل:
 info@ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری