1
2
3
بیش از ۱۴ تن خوراک فاسد دام و طیور در کردستان کشف و ضبط شد
 
معاون سلامت دامپزشکی کردستان گفت: در بازرسی بازرسان ستادی از تعدادی از کارخانه‌های خوراک دام و طیور استان ۱۴ تن و ۵۹۰ کیلوگرم مواد اولیه فاقد هویت، بدون رعایت نشانه گذاری و تاریخ منقضی کشف و ضبط شد.
Delivery
Delivery
Delivery
Time 1400-05-12 18:36

به گزارش فاخته به نقل از ایرنا، ناصر مخدوم اظهار داشت: در ادامه طرح تشدید نظارت بر کارخانه های خوراک دام و طیور، برای حصول اطمینان از کیفیت محصولات تولیدی، اطمینان خاطر از نقش حیاتی خوراک دام سالم در تامین سلامت دام و تاثیر مستقیم بر سلامت جامعه و نیز افزایش تولید، تعدادی از کارخانه های خوراک دام و طیور مورد بازدید قرار گرفت.

وی افزود: هدف از این بازرسی، بررسی همه مراحل تولید، نظارت بر کمیت و کیفیت مواد اولیه وارده به کارخانه، ارتقای سطح ضوابط بهداشتی قبل و حین عملیات فرآوری خوراک، بررسی چگونگی نظارت مسوول فنی بهداشتی کارخانه و بررسی نواقص کارخانه های خوراک دام و طیور است.

 معاون سلامت دامپزشکی کردستان گفت: در این بازدید، انبارهای مواد اولیه و محصولات، سالن تولید، آزمایشگاه ،مستندات تولید، خرید مواد اولیه و آزمایشات ادواری مورد بررسی قرار گرفت و در یکی از کارخانه ها ۷۷۵ کیلوگرم پودر گوشت فاقد ضوابط نشانه گذاری و فاقد مجوز و گواهی حمل بهداشتی قرنطینه ای که لابلای مواد اولیه در برج تولید قرار داشت و نیز ۱۵ کیلوگرم مواد اولیه تاریخ منقضی کشف و ضبط شد.

مخدوم ادامه داد: بازرسان ستادی در بازدید از کارخانه دیگری، ۱۳ هزار و ۸۰۰ کیلوگرم مواد اولیه فاقد مجوز ساخت از سازمان دامپزشکی و بدون رعایت ضوابط نشانه گذاری در محل کارخانه ضبط موقت شد.

استان کردستان یکی از مناطق دام خیز و دامپرور کشور محسوب می شود که سالانه ۲۵ هزار تن گوشت قرمز، ۸۰ هزار تن گوشت مرغ و ۱۵۰ هزار تن شیرخام تولید می شود در حالیکه مصرف سالانه آن حدود ۴۵ هزار تن گوشت مرغ و ۱۷ هزار و ۶۰۰ تن نیز گوشت قرمز است.

جدیدترین خبرهای حوزه دامپزشکی و صنایع دام و طیور را در کانال تلگرامی فاخته دنبال کنید. (کلیک کنید)
جمعیت دامی استان کردستان حدود سه میلیون راس دام سبک (گوسفند و بز) و راس دام سنگین (گاو و گوساله) است.

مطالب مرتبط

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
0 کارکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
051-38901369
04  نشانی:
خراسان رضوی-مشهد-بلوار هنرور-هنرور4 پلاك 10.2
04   پیام کوتاه:
 30003300887766
04    ایمیل:
 info@ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری