1
2
3
Time 1400-05-06 17:53 Time لزوم دریافت کد تخلیه توسط مرغداران در همدان/ عدم ثبت برای ۴۰ مرغداری‌ مشکل ایجاد کرد
معاون اقتصادی استاندار همدان با بیان اینکه با ثبت در سامانه جهاد و دامپزشکی میزان جوجه‌ریزی، تلفات و انتقال به کشتار مرغ شفاف خواهد شد گفت: بیش از ۴۰ مورد از مرغداری‌های استان‌ به دلیل عدم ثبت و دریافت کد تخلیه یک ماه دچار مشکل شدند.
Delivery
Delivery
Delivery

به گزارش فاخته به نقل از فارس، ظاهر پورمجاهد با بیان اینکه وظایف سازمان‌ها در مورد تولید و توزیع کاملا مشخص و شفاف است اظهار کرد: به منظور جلوگیری از نفوذ در چرخه تولید و توزیع مرغ در حال حاضر مرغداران برای انتقال مرغ به کشتارگاه باید در سامانه ثبت و کد تخلیه دریافت کند.

وی با اشاره به اینکه کد تخلیه مرغ توسط دامپزشکی رصد می‌شود افزود: میزان کشتار در کشتارگاه‌ها هم باید در سامانه جامع تجارت ثبت شود در غیر این صورت تخلف صورت گرفته و پرونده به تعزیرات حکومتی منتقل خواهد شد.

معاون اقتصادی استاندار همدان ادامه داد: تا کنون دو مورد از کشتارگاه‌های همدان با تاخیر میزان مرغ کشتار شده را در سامانه ثبت کرده‌اند که متاسفانه تخلف آنها گزارش و پرونده رسیدگی تشکیل شده است.

وی تصریح کرد: پس از مرحله کشتار مرغ، نظارت بر عهده سازمان صمت است در همین راستا سامانه‌‌ای ایجاد شد تا مرغ‌فروشان و واحدهای صنفی میزان فروش خود را ثبت کنند که ۷۵۰ مورد از واحد صنفی در این سامانه ثبت نام انجام داده‌اند.

پورمجاهد یادآور شد: اصرار ما اجرای قیمت مصوب مرغ در بازار استان است اما متاسفانه تفاوت قیمت وجود دارد به طوری که در خوزستان به دلیل شدت گرما و نبود جوجه‌ریزی مرغ کیلویی ۳۸ تا ۴۰ هزار تومان عرضه و این تفاوت باعث افزایش قیمت در دیگر استان‌ها می‌شود.

وی با بیان اینکه مرغدار باید مرغ زنده را کیلویی ۱۷ هزار و ۱۰۰ بفروشد اما بعضا از دیگر استان‌ها با قیمت ۲۲ هزار تومان مرغ زنده را خریداری می‌کنند یعنی ۴ هزار تومان بیشتر از قیمت مصوب خرید صورت می‌گیرد خاطرنشان کرد: اگر در سامانه جهاد و دامپزشکی ثبت صورت گیرد میزان جوجه‌ریزی، تلفات و انتقال به کشتار شفاف خواهد بود.

معاون اقتصادی استاندار همدان متذکر شد: بیش از ۴۰ مورد از مرغداری‌های استان‌ به دلیل عدم ثبت و دریافت کد تخلیه یک ماه دچار مشکل شدند و با مکاتبات صورت گرفته این مشکل حل شد.

وی با اشاره به اینکه عمده مشکل موجود در رابطه با مرغ رعایت اصول انصاف از سوی واحدهای صنفی و نظارت بیشتر بر عملکرد کشتارگاه است اضافه کرد: سازمان صمت باید بیش از گذشته باشد اگرچه ظرف ۱۰ روز گذشته بازرسی بالغ بر ۵۰ پرونده تشکیل و به تعزیرات ارسال شده است.

جدیدترین خبرهای حوزه دامپزشکی و صنایع دام و طیور را در کانال تلگرامی فاخته دنبال کنید. (کلیک کنید)
پورمجاهد در پایان خاطرنشان کرد: تمام تلاش بر توزیع روزانه ۱۲۰ تن مرغ در استان است به طوری که در صورت کشتار کمتر مرغ منجمد توزیع خواهد شد.

مطالب مرتبط

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
0 کارکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
051-37573506
04  نشانی:
خراسان رضوی-مشهد-بلوار هنرور-هنرور4 پلاك 10.2
04   پیام کوتاه:
 30003300887766
04    ایمیل:
 info@ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری