1
2
3
مدیرکل دامپزشکی فارس:
کشتار دام‌های مولد و آبستن در فارس ممنوع است
 
مدیرکل دامپزشکی فارس گفت: کشتار دام مولد و آبستن ممنوع است و اگر کسی بدون نامه دامپزشک اقدام به کشتار کند متخلف محسوب می‌شود.
Delivery
Delivery
Delivery
Time 1400-04-19 12:29

حمیدرضا ناظمی درباره تصویر منتشر شده در فضای مجازی در روزهای گذشته مبنی بر کشتار دام‌های مولد توسط دامداران در استان فارس به علت گرانی و کمبود نهاده‌های دامی، گفت: این تصاویر مربوط به استان فارس نیست.

به گزارش فاخته به نقل از ایسنا او افزود: کشتارگاه‌های مجاز که مجوز از دامپزشکی دارند، به هیچ وجه اجازه کشتار دام مولد و آبستن را ندارند، البته درباره دام مولد اگر بیمار باشد و دامپزشک کشتارگاه بیماری را تأیید کند، کشتار انجام خواهد شد.

ناظمی عنوان کرد: کشتار دام آبستن از نظر شرعی مشکل دارد و فقط درباره دام مولد، آن‌هایی که آسیبی دیده‌اند و بحث شیردهی شان دچار مشکل شده آن هم به شرط تأیید کتبی دامپزشک می‌تواند انجام شود.

جدیدترین خبرهای حوزه دامپزشکی و صنایع دام و طیور را در کانال تلگرامی فاخته دنبال کنید. (کلیک کنید) 

او گفت: برخی دام‌های ماده هم دچار بیماری‌هایی از جمله لنگش می‌شوند که بر میزان شیر دهی و گوشت آن‌ها تأثیر منفی می‌گذارد که در صورت تأیید دامپزشک کشتارگاه، امکان کشتار این قبیل دام‌های ماده هم وجود دارد.

مدیرکل دامپزشکی فارس تصریح کرد: اگر چه دامداران درباره وضعیت نهاده مشکل دارند، اما ما نه در خرید و نه در توزیع نهاده‌ها دخالت نداریم.

 

مطالب مرتبط

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
0 کارکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
09055204638
04  نشانی:
مشهد، خیابان خواجه ربیع، آیت الله عبادی 80 پلاک3
04   پیام کوتاه:
 30003300887766
04    ایمیل:
 info@ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری