موضوع عقیم سازی یا اتلاف دسته‌جمعی سگ‌ها و گربه‌ها در قزوین صحت ندارد/حیوانات عامل انتقال بیماری معدوم سازی می‌شوند
 
مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری قزوین گفت: نامه منتشر شده در فضای مجازی درباره کشتار حیوانات از جمله‌ سگ‌ها و گربه‌ها درست نیست. .
Delivery
Delivery
Delivery
Time 1400-04-11 11:21

به گزارش فاخته، مصطفی صالحی روز جمعه در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در قزوین درباره نامه منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر کاهش جمعیت سگ‌ها و گربه‌ها گفت: این مکاتبات از سال‌های گذشته وجود دارد و اقداماتی نیز در شهرداری‌ها انجام می‌شود؛ اما نامه‌ای که در فضای مجازی منتشر شده این شائبه را ایجاد کرده که این موضوع کشتار حیوانات بوده و درباره همه سگ‌ها و گربه‌ها صدق می‌کند.

وی افزود : درباره سگ‌ها و گربه‌ها ابتدا زنده گیری صورت می‌گیرد و صرفا سگ‌ها و گربه‌هایی که دارای بیماری و یا هاری به تشخیص دامپزشکی هستند،معدوم سازی انجام می شود.که این امر یک روش درست است و در سایر استان‌ها نیز براساس دستورالعمل وزارت کشور درحال انجام است.بنابراین شائبه کشتار و عقیم سازی دسته‌جمعی این حیوانات صحیح نیست.

صالحی درباره معدوم سازی گربه‌ها گفت: وجود گربه‌ها نیز برای شهر دارای اهمیت است؛ ولی طبق آزمایشات دامپزشکی گربه‌ها نیز دارای تست مثبت هاری بودند و در سطح شهر و پارک باراجین از این موارد داشتیم؛ به همین دلیل این اقدام انجام شده است؛ البته باید ابتدا زنده گیری صورت گیرد و بعد اقدامات دیگر در صورت لزوم انجام شود.

جدیدترین خبرهای حوزه دامپزشکی و صنایع دام و طیور را در کانال تلگرامی فاخته دنبال کنید. (کلیک کنید)

  نامه‌ای از مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری قزوین در فضای مجازی منتشر شده که اعتراض دوست‌داران و فعالان محیط زیست را به دنبال داشت.

در این نامه با قید فوری و مهم از شهرداران خواسته شده که نسبت به زنده گیری و اتلاف و مرگ با ترحم سگ‌ها و گربه‌ها اقدام و گزارش اقدام را به این دفتر ارسال نمایند.

مطالب مرتبط

برچسب ها: عقیم سازی, اتلاف دسته‌جمعی سگ‌ها, گربه ها, استانداری قزوین

چاپ
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری