1
2
3
موضوع عقیم سازی یا اتلاف دسته‌جمعی سگ‌ها و گربه‌ها در قزوین صحت ندارد/حیوانات عامل انتقال بیماری معدوم سازی می‌شوند
 
مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری قزوین گفت: نامه منتشر شده در فضای مجازی درباره کشتار حیوانات از جمله‌ سگ‌ها و گربه‌ها درست نیست. .
Delivery
Delivery
Delivery
Time 1400-04-11 11:21

به گزارش فاخته، مصطفی صالحی روز جمعه در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در قزوین درباره نامه منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر کاهش جمعیت سگ‌ها و گربه‌ها گفت: این مکاتبات از سال‌های گذشته وجود دارد و اقداماتی نیز در شهرداری‌ها انجام می‌شود؛ اما نامه‌ای که در فضای مجازی منتشر شده این شائبه را ایجاد کرده که این موضوع کشتار حیوانات بوده و درباره همه سگ‌ها و گربه‌ها صدق می‌کند.

وی افزود : درباره سگ‌ها و گربه‌ها ابتدا زنده گیری صورت می‌گیرد و صرفا سگ‌ها و گربه‌هایی که دارای بیماری و یا هاری به تشخیص دامپزشکی هستند،معدوم سازی انجام می شود.که این امر یک روش درست است و در سایر استان‌ها نیز براساس دستورالعمل وزارت کشور درحال انجام است.بنابراین شائبه کشتار و عقیم سازی دسته‌جمعی این حیوانات صحیح نیست.

صالحی درباره معدوم سازی گربه‌ها گفت: وجود گربه‌ها نیز برای شهر دارای اهمیت است؛ ولی طبق آزمایشات دامپزشکی گربه‌ها نیز دارای تست مثبت هاری بودند و در سطح شهر و پارک باراجین از این موارد داشتیم؛ به همین دلیل این اقدام انجام شده است؛ البته باید ابتدا زنده گیری صورت گیرد و بعد اقدامات دیگر در صورت لزوم انجام شود.

جدیدترین خبرهای حوزه دامپزشکی و صنایع دام و طیور را در کانال تلگرامی فاخته دنبال کنید. (کلیک کنید)

  نامه‌ای از مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری قزوین در فضای مجازی منتشر شده که اعتراض دوست‌داران و فعالان محیط زیست را به دنبال داشت.

در این نامه با قید فوری و مهم از شهرداران خواسته شده که نسبت به زنده گیری و اتلاف و مرگ با ترحم سگ‌ها و گربه‌ها اقدام و گزارش اقدام را به این دفتر ارسال نمایند.

مطالب مرتبط

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
0 کارکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
051-38901369
04  نشانی:
خراسان رضوی-مشهد-بلوار هنرور-هنرور4 پلاك 10.2
04   پیام کوتاه:
 30003300887766
04    ایمیل:
 info@ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری