1
2
3
تولید مازاد بر مصرف گوشت قرمز در کشور/ صادرات دام سبک آزاد می‌شود
 
رئیس انجمن صنفی گاوداران گفت: تولید گوشت هم‌اکنون بالغ‌بر ۹۵۰ هزار تن است و میزان مازاد تولید گوشت قرمز باعث انباشت محصول بر روی دست تولیدکننده شده است
Delivery
Delivery
Delivery
Time 1400-04-07 08:02

به گزارش فاخته، سید احمد مقدسی در گفت‌وگو با میزان، درباره وضعیت بازار گوشت قرمز و مشکلات تأمین نهاده‌های دامی گفت: تولید گوشت هم‌اکنون بالغ‌بر ۹۵۰ هزار تن است و میزان مازاد تولید گوشت قرمز باعث انباشت محصول بر روی دست تولیدکننده شده است.

رئیس انجمن صنفی گاوداران بیان کرد: اجازه صادرات به دام سنگین داده‌ نمی‌شود، ولی صادرات دام سبک قرار است که آزاد شود.

وی افزود: ستاد تنظیم بازار به شرکت پشتیبانی امور دام کشور اجازه داده که برای تأمین ذخایر از منابع خارجی، گوشت قرمز به قیمت کیلویی ۱۲۰ هزار تومان خریداری کند، ولی قیمت خرید هر کیلو گوشت از منابع داخلی را ۷۵ هزار تومان اعلام کرده و غیرممکن است که تولیدکننده عرضه کند.

مقدسی اظهار کرد: اگر بخواهند گوشت یخی از برزیل وارد کنند بالغ‌بر ۱۴۰ هزار تومان هزینه آن می‌شود، اعلام کردیم که حاضر هستیم به زیر قیمت گوشت وارداتی یعنی حدود ۱۳۲ هزار تومان گوشت باکیفیت گرم ۵ تیکه با همان مشخصات و باکیفیت به‌مراتب بالاتر را تأمین کنیم، ولی متأسفانه به پشتیبانی امور دام این اجازه را نمی‌دهند.

رئیس انجمن صنفی گاوداران تأکید کرد: در خصوص نهاده‌های دامی نیز مشکلات زیادی داریم و به دلیل خشکسالی که در کشور اتفاق افتاده که در ۵۰ سال گذشته بی‌سابقه بوده است ۶۰ درصد غذای دام ما کاه، یونجه و ذرت علوفه‌ای بین ۲۰۰ تا ۴۰۰ درصد نسبت به قیمت پارسال رشد داشته است.

جدیدترین خبرهای حوزه دامپزشکی و صنایع دام و طیور را در کانال تلگرامی فاخته دنبال کنید. (کلیک کنید) 

وی گفت: دولت ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی برای واردات جو، ذرت و سویا در نظر گرفته درحالی‌که نرخ جهانی این اقلام نیز افزایش داشته است و هم‌اکنون برای تأمین ارز و ترخیص کالا از بنادر دچار مشکل هستیم به دامداران روستایی و سنتی نهاده کمی داده می‌شود.

 

مطالب مرتبط

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
0 کارکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
051-37391542
04  نشانی:
مشهد، الهیه، سجادیه، سجادیه6، مجتمع آرامس، تیپ یک شرقی ورودی 2 پلاک 113
04   پیام کوتاه:
 30003300887766
04    ایمیل:
 info@ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری