1
2
3
Delivery
Delivery
Delivery
رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان طبس اعلام کرد:
Time 1400-03-25 08:57 Time خسارت ۱۵ میلیاردی خشکسالی به سرمایه‌های دامی طبس
رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان طبس گفت : سرمایه های دامی این شهرستان به دلیل خشکسالی، ۱۵ میلیارد و ۷۱۶ میلیون تومان خسارت دیده اند.

به گزارش فاخته به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان از بیرجند، هادیان رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان طبس در بازدید میدانی از مناطق مختلف عشایری و روستایی این شهرستان با اشاره به اینکه ضرورت کنترل و مدیریت بحران خشکسالی در زمینه‌های بهداشتی دامپزشکی بسیار حیاتی است، گفت: امسال بحران خشکسالی، ۱۵ میلیارد و ۷۱۶ میلیون تومان به سرمایه های دامی خسارت وارد کرده است.

او افزود: با توجه به کاهش شدید بارندگی در سال آبی، خشکسالی شدید بر تمام مناطق شهرستان حاکم شده که این امر سرمایه‌های دامی منطقه را تحت تاثیر قرار داده است.

هادیان بیان کرد: افزایش بیماری‌های انگلی، بیماری‌های واگیر و مشترک، سقط جنین و کاهش باروری و کاهش تولید به علت سوء تغذیه و کاهش و ضعف سیستم ایمنی در دام‌ها قابل مشاهده است.

جدیدترین خبرهای حوزه دامپزشکی و صنایع دام و طیور را در کانال تلگرامی فاخته دنبال کنید. (کلیک کنید) 

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان طبس در جهت مدیریت بحران شدید عنوان کرد: حفظ سرمایه دامی و بهداشت نیاز به حمایت ویژه جهت تأمین سموم و دارو‌های ضد انگلی، مکمل‌های درمانی، واکسن‌ها و دارو‌های ویژه و تامین علوفه دامی جهت جلوگیری از سوء تغذیه شدید و خرید دام‌های مازاد دامداران و جلوگیری از ورود واسطه‌ها و ارائه تسهیلات بدون بهره جهت حفظ شرایط موجود دامداری‌ها و فراهم نمودن شرایط مناسب‌تر پرداخت خسارات بیمه دام لازم و ضروری است.

مطالب مرتبط

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
0 کارکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
051-37573506
04  نشانی:
خراسان رضوی-مشهد-بلوار هنرور-هنرور4 پلاك 10.2
04   پیام کوتاه:
 30003300887766
04    ایمیل:
 info@ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری

 
دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۰
 
2021 - Aug - 02