1
2
3
Delivery
Delivery
Delivery
Time 1400-03-24 10:10 Time تاکید عضو کمیسیون کشاورزی مجلس بر نصب پرنده شمار در تمامی کشتارگاه‌های طیور کشور
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان اینکه درحال حاضر افزایش قیمت مرغ گوشتی در بازار آزاد غیرقابل دفاع است،گفت:کم‌کاری‌هایی در زمینه ثبت هوشمند اطلاعات کشتارگاه‌ها و حوزه تولید مرغ گوشتی از سوی دولت و سازمان‌های ذی‌ربط صورت گرفته است.

به گزارش فاخته، پرویز اوسطی عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، در خصوص اختلاف قیمت مرغ دولتی و آزاد در بازار، گفت: قیمت مصوب مرغ گوشتی در بازار افزایش نداشته و بر اساس گزارش‌های دریافتی از مسئولین ذی‌ربط در حوزه جوجه‌ریزی و تولید مرغ گوشتی مشکلی وجود ندارد.

نماینده مردم قروه و دهگلان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه تلاش شد تا با واردات تخم مرغ نطفه دار 135میلیون قطعه جوجه یک روزه در ماه تولید شود، ادامه داد: مقرر شده بود تا 15 خرداد کل کشتارگاه‌های مرغ گوشتی کشور به سیستم پرنده شمار تجهیز شوند تا اطلاعات کاملی از میزان ورود مرغ به کشتارگاه‌ها ثبت گردد.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه با اجرای سیستم پرنده شمار در کل کشتارگاه‌های کشور تمامی اطلاعات حوزه تولید مرغ به صورت هوشمند ثبت می‌شود، عنوان کرد: درحال حاضر افزایش قیمت مرغ گوشتی در بازار آزاد غیررسمی و غیر قابل دفاع است.

وی با اشاره به اینکه اعضای کمیسیون کشاورزی در هفته آتی جلسه‌ای را تشکیل می‌دهند تا دلایل فروش مرغ با قیمتی بالاتر از نرخ مصوب را بررسی کنند، ادامه داد: کم‌کاری‌هایی در زمینه ثبت هوشمند اطلاعات کشتارگاه‌ها و حوزه تولید مرغ گوشتی از سوی دولت و سازمان‌های ذی‌ربط صورت گرفته است.

اوسطی با بیان اینکه متاسفانه سیستم تنظیم بازار محصولات در کشور هوشمند نیست و دلالان با کم فروشی و احتکار در این حوزه اختلال ایجاد می‌کنند، گفت: اصناف و وزارت صنعت، معدن و تجارت در حوزه تنظیم بازار محصولاتی مانند مرغ کم کاری‌هایی داشته اند.

جدیدترین خبرهای حوزه دامپزشکی و صنایع دام و طیور را در کانال تلگرامی فاخته دنبال کنید. (کلیک کنید) 

عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی، گفت :یکی از مباحث اصلی در طرح تقویت امنیت غذایی کشور و رفع موانع تولیدات کشاورزی، تنظیم بازار محصولات کشاورزی است و با سازو کارهای پیش بینی شده در این طرح می‌توانیم این حوزه را مدیریت کنیم و با اجرای آن مشکلات محصولات اساسی کشاورزی برای همیشه برطرف می‌شود./

 

مطالب مرتبط

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
0 کارکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
051-37573506
04  نشانی:
خراسان رضوی-مشهد-بلوار هنرور-هنرور4 پلاك 10.2
04   پیام کوتاه:
 30003300887766
04    ایمیل:
 info@ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری

 
دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۰
 
2021 - Aug - 02