1
2
3
Delivery
Delivery
Delivery
تعدادی از دام‌های اهالی منطقه تلف شدند؛
Time 1400-03-24 07:58 Time محیط زیست علیه پتروشیمی مسجدسلیمان به دلیل آلایندگی اعلام جرم کرد
اداره‌کل حفاظت محیط زیست خوزستان به دنبال تخلیه پساب آلوده توسط پتروشیمی مسجدسلیمان، علیه این واحد صنعتی اعلام جرم کرد.

محمدجواد اشرفی مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان اظهار کرد: به دنبال تخلیه پساب آلوده توسط پتروشیمی مسجدسلیمان به محیط اطراف، از این واحد صنعتی به دلیل تهدید علیه بهداشت عمومی، توسط اداره‌کل حفاظت محیط زیست خوزستان به مراجع قضایی شکایت و برای این واحد صنعتی، پرونده تشکیل شد.

به گزارش فاخته به نقل از ایسنا به نقل از اداره‌کل حفاظت محیط زیست خوزستان، وی افزود: این واحد صنعتی فاقد پروانه بهره‌برداری محیط زیستی است و تصفیه‌خانه این شرکت، گنجایش حجم پساب خروجی را ندارد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان تصریح کرد: علاوه بر آن، راه‌اندازی واحد RO (بازچرخانی آب) برای واحد کولینگ با ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی و تکمیل حوضچه تبخیر در حال احداث، الزامی است. برای جلوگیری از تکرار حوادث مشابه، تکمیل و در مدار قرار دادن سیستم‌های کنترل آلودگی فاضلاب صنعتی نیز اقدامی ضروری است.

وی افزود: برای تسریع در انجام این موارد، از مراجع قضایی خواستار توقف فعالیت این واحد صنعتی تا تکمیل احداث تصفیه‌خانه صنعتی شده‌ایم.

اشرفی گفت: این مجموعه باید برای دفع اصولی پساب خود، حوضچه تبخیر احداث کند؛ متاسفانه این پروژه تنها ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تکمیل و راه‌اندازی این واحد برای جلوگیری از انتشار آلودگی شرکت بسیار ضروری است.

وی افزود: در حوادث مشابهی از تخلیه پساب پتروشیمی مسجدسلیمان، در یک ماه گذشته متاسفانه تعدادی از دام‌های اهالی منطقه تلف شدند (اینجا) که علت مرگ این دام‌ها توسط دامپزشکی شهرستان مسجدسلیمان در حال بررسی است.

جدیدترین خبرهای حوزه دامپزشکی و صنایع دام و طیور را در کانال تلگرامی فاخته دنبال کنید. (کلیک کنید) 

مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان تصریح کرد: از پساب‌های تخلیه‌شده در محیط نمونه‌برداری و در آزمایشگاه اداره‌کل محیط زیست استان خوزستان آنالیز شده است و آلودگی پساب محرز شده است.

لازم به ذکر است، مجتمع پتروشیمی مسجدسلیمان در شمال خوزستان با وسعت ۴۰۰ هکتار در جنوب سد گتوند و شمال غربی مسجدسلیمان در منطقه زیلایی قرار دارد و فاز اول این مجموعه با تولیدات اوره و آمونیاک در اردیبهشت‌ماه امسال به بهره‌برداری رسیده است.

 

مطالب مرتبط

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
0 کارکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
051-37573506
04  نشانی:
خراسان رضوی-مشهد-بلوار هنرور-هنرور4 پلاك 10.2
04   پیام کوتاه:
 30003300887766
04    ایمیل:
 info@ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری

 
دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۰
 
2021 - Aug - 02