1
2
3
Delivery
Delivery
Delivery
عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی مطرح کرد:
Time 1400-03-23 12:32 Time ابهام در میزان مرغ ورودی و خروجی از کشتارگاه‌ها
عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: بعد از تحویل مرغ گوشتی توسط تولید کننده به کشتارگاه مشخص نیست چه میزان از آن، به عنوان محصول نهایی به بازار عرضه می‌شود و به دست توزیع کننده حقیقی می‌رسد.

به گزارش فاخته، علی‌اکبر علیزاده برمی عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، در خصوص افزایش قیمت مرغ بیش از نرخ مصوب، گفت: قیمت مرغ تحت تاثیر از یک زنجیره و مجموعه از جمله تامین نهاده، تولید و توزیع است.

نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در نشست کمیسیون کشاورزی مجلس با معاونان وزارت جهاد کشاورزی و مسئولین ذی‌ربط در زمینه تولید و توزیع مرغ گوشتی تذکراتی داده شد، ادامه داد: بعد از تحویل مرغ گوشتی توسط تولید کننده به کشتارگاه مشخص نیست چه میزان از آن به عنوان محصول نهایی به بازار عرضه می‌شود.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه حجم فعلی تولید مرغ گوشتی نیاز بازار داخلی را تامین می‌کند، عنوان کرد: باید در کشتارگاه‌ها سیستمی برای شمارش مرغ به کار گرفته شود و از کشتارگاه‌ها در مقابل تعداد و حجم مرغ تحویل داده شده، رسید دریافت شود.

علیزاده با بیان اینکه باید مشخص شود که مرغ خروجی از کشتارگاه‌ها به دست توزیع کننده حقیقی و صنف اصلی می‌رسد یا خیر، گفت: بخشی از مرغ گوشتی خارج شده از کشتارگاه‌ها توسط برخی افراد احتکار می‌شود و به صورت قطعه‌ای برای کسب سود بیشتر به فروش می‌رسد.

جدیدترین خبرهای حوزه دامپزشکی و صنایع دام و طیور را در کانال تلگرامی فاخته دنبال کنید. (کلیک کنید) 

عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی، عنوان کرد: به مسئولان وزارت جهاد کشاورزی در نشست با اعضای کمیسیون هشدار داده شد که در صورت عدم نظارت کافی بر میزان مرغ ورودی و خروجی کشتارگاه‌ها و توزیع آن با بحران قیمت این محصول اساسی، مواجه می‌شویم.

 

مطالب مرتبط

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
0 کارکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
051-37573506
04  نشانی:
خراسان رضوی-مشهد-بلوار هنرور-هنرور4 پلاك 10.2
04   پیام کوتاه:
 30003300887766
04    ایمیل:
 info@ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری

 
دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۰
 
2021 - Aug - 02