1
2
3
Delivery
Delivery
Delivery
Time 1400-03-23 09:56 Time صادرات تخم‌مرغ متوقف شد

مدیرعامل اتحادیه مرکزی مرغداران میهن با بیان اینکه قیمت تخم‌مرغ درب مرغداری از ۱۰هزار تومان به قیمت مصوب ۱۴هزارتومانی خود رسید گفت: با توجه به متعادل شدن قیمت تخم‌مرغ در بازار، صادرات این محصول متوقف شد.
صدرا علی‌اکبرخانی، مدیرعامل اتحادیه مرکزی مرغداران میهن در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم اظهار کرد: در مقطعی هر کیلوگرم تخم‌مرغ درب مرغداری به 10 هزار تومان رسید درحالی که قیمت مصوب آن 14 هزار تومان بود و توجه لازم به مرغداران نشد و برای تعادل بازار اجازه صادرات تخم‌مرغ دیرهنگام داده شد.

وی افزود: اکنون قیمت هرکیلوگرم تخم‌مرغ درب مرغداری به 14 هزار تومان رسیده است به همین منظور صادرات این محصول متوقف شد تا قیمت‌ها در بازار داخلی نیز دچار مشکل نشود.

هشدار درباره کمبود تخم‌مرغ در شهریور و مهر ماه

مدیرعامل اتحادیه مرکزی مرغداران میهن ادامه داد: اما باید توجه داشت هزینه‌های تولید نظیر دستمزد، مواد بسته‌بندی، انرژی و غیره افزایش یافته است و قیمت تولید هر کیلوگرم تخم‌مرغ درب مرغداری را به 15 هزار تومان تا 16 هزار تومان رسانده است.

وی تصریح کرد: در فروردین و اردیبهشت سال جاری و اسفند سال قبل باید هر ماه 4 میلیون و 700 هزار قطعه جوجه‌ریزی می‌داشتیم که محقق نشد و 3 میلیون و 100 هزار قطعه انجام شد که آثار خود را شش ماه آینده نشان می‌دهد؛ یعنی در شهریور ماه و مهر ماه شاهد کمبود و گرانی تخم‌مرغ در بازار می‌باشیم.

افزایش حذف گله‌های مرغ تخمگذار و کاهش جوجه‌ریزی

مدیرعامل اتحادیه مرکزی مرغداران میهن ادامه داد: از طرفی به‌علت حذف گله‌های مرغ تخم‌گذار به‌دلیل پایین بودن نرخ تخم‌مرغ و قیمت مناسب گوشت مرغ، میزان کشتار مرغ‌های پایان دوره افزایش یافت و به‌جای حذف 3 میلیون و 300 هزار عدد مرغ پایان دوره، 4 میلیون و 800 هزار قطعه در اردیبهشت ماه حذف شد.

وی اظهار داشت: این هشدارها به‌دفعات به مسئولان وزارت جهاد کشاورزی داده شد اما توجه لازم به این موضوع صورت نگرفت که این موضوع عواقب خود را در آغاز کار دولت بعد نشان می‌دهد.

مرغداران مرغ‌های خود را در لک بردند

اکبرخانی اظهار داشت: اتحادیه برای رفع این مشکل، برنامه برای در لک بردن مرغ‌های تخم‌گذار به دولت ارائه داد تا در آینده با برگرداندان آنها به چرخه تولید در ماه‌های آینده مشکلات کمتری برای تأمین تخم‌مرغ در شهریور ماه و مهر ماه داشته باشیم که این طرح مورد تأیید وزارت جهاد کشاورزی قرار گرفت.

وی با بیان اینکه 30 درصد ظرفیت مرغداری‌های کشور برای تولید تخم‌مرغ خالی است گفت: در زمان حاضر مرغداری‌های کشور حدود یک میلیون و 500 هزار تن تخم‌مرغ تولید می‌کنند که در صورت وجود بازار مصرف و تأمین نهاده‌ها می‌توانند آن را به یک میلیون و 500 هزار تن برسانند.

 

مطالب مرتبط

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
0 کارکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
051-37573506
04  نشانی:
خراسان رضوی-مشهد-بلوار هنرور-هنرور4 پلاك 10.2
04   پیام کوتاه:
 30003300887766
04    ایمیل:
 info@ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری

 
دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۰
 
2021 - Aug - 02