1
2
3
کانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار آبزیان تشکیل شد
 
کانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار آبزیان با حمایت معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری تشکیل شد تا ارتباط میان حوزه‌های مختلف در بخش شیلات کشور را توسعه بخشد.
Delivery
Delivery
Delivery
Time 1400-03-20 07:31

به گزارش فاخته به نقل از ایرنا، یکی از کانون‌هایی که با حمایت دفتر هماهنگی دانش، صنعت و بازار این معاونت ریاست‌جمهوری ایجاد شد کانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار آبزیان است.

ایران یکی از کشورهای غنی در این حوزه است و علاوه بر صیادی، پرورش شیلات در اشکال مختلف در آن جریان دارد. ، کانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار آبزیان، تلاش دارد تا با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری، رابطه میان فعالان فناور و دانشگاهی را با بازار و صنعت، تقویت کند.

در این راستا این نهاد، نشست‌های مختلفی را با حضور، پژوهشگران، محققان، فعالان حوزه شیلات، شرکت‌های دانش‌بنیان، خلاق و استارتاپ‌ها و همچنین مقامات دولتی برگزار کرده است.

افزایش همگرایی، همکاری و هماهنگی تمام دست اندرکاران دانش، صنعت و بازار آبزیان و شناسایی چالش‌های کلان و ارتقای وحدت رویه پیرامون فعالیت های اصلی در حوزه صنعت، دانشگاه و بازار آبزیان، از جمله اهدافی است که این کانون به دنبال تحقق آنها است.

مراکز علمی و پژوهشی مانند موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور، مرکز تحقیقات تاسماهیان دریای خزر و دانشگاه تهران، از جمله اعضای کانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار آبزیان هستند، دستگاه های اجرایی و مراکز وابسته به دولت مانند سازمان شیلات ایران، سازمان دامپزشکی و سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی، از جمله دیگر همکاران این نهاد محسوب می‌شوند.

کانون تلاش دارد تا از طریق شبکه‌سازی میان فعالان مختلف رشته آبزیان، ارتباطات علمی و فناورانه را توسعه بخشد، انعقاد تفاهم‌نامه با نهادهای مانند شرکت مادرتخصصی خدمات کشاورزی ایران یکی از اقداماتی بود که برای تحقق این هدف برنامه‌ریزی شد.

کانون آبزیان همچنین با بنیاد برکت، مرکز نوآوری دانشگاه تهران و بنیاد غدیر در جهت همکاری برای توسعه فعالیت‌ها و برگزاری رویداد دریای برکت، همکاری کرده، رویدادی که در آن تلاش شد تا تجاری‌سازی طرح‌های فناورانه در حوزه آبزیان مورد توجه قرار گیرد.

یکی از برنامه های کانون تلاش برای توسعه صنعت پرورش اهی در قفس است، این کانون از همه پژوهشگران، دانشمندان برجسته، فعالان فناور و شرکت‌های دانش‌بنیان دعوت می‌کند تا طرح‌های نوآورانه خود را با آنها در میان بگذارد تا مشترکاً برای تحقق آن تلاش کنند.

جدیدترین خبرهای حوزه دامپزشکی و صنایع دام و طیور را در کانال تلگرامی فاخته دنبال کنید. (کلیک کنید)

علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می‌توانند به آدرس اینترنتی این کانون به نشانی kanoonabzian.ir مراجعه کنند.

 

مطالب مرتبط

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
0 کارکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
09055204638
04  نشانی:
مشهد، الهیه، سجادیه، مجتمع آرامس، تیپ یک، ورودی 2 پلاک 113
04   پیام کوتاه:
 30003300887766
04    ایمیل:
 info@ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری