• امام جعفرصادق (علیه‌السلام): اُغزوا تُوَرِّثوا ابناءَكُم مَجداً. در جبهه‌های نبرد با دشمن همواره آماده و در راه خدا جهاد نمائید كه شرف و افتخار را بعد از خود برای فرزندانتان به یادگار خواهید گذاشت. (وسائل، ج ١١، ص ٩)
  • امام على عليه السلام:اللّه َ اللّه َ في عاجِلِ البَغيِ، و آجِلِ وَ خامَةِ الظُّلمِ،و سُوءِ عاقِبَةِ الكِبرِ: از خدا بترسيد، از خدا بترسيد، درباره عاقبت ناگوار ستم در دنيا و آخرت و از فرجام بدِ كبر و نخوت(نهج البلاغة: الخطبة ۱۹۲)
  • امام جعفرصادق(علیه‌السلام):لَو أَنَّ الناسَ أَدُّوا حُقوقَ اَموالِهِم لَكانوُا عایِشینَ بَخَیر. مردم اگر حقوق و واجبات مالی خود را ادا می‌کردند مسلّماً همه از یک زندگی مطلوب و رضایتبخشی برخوردار می‌شدند. (وسائل، ج ٦، ص ٢)
1
2
3
Delivery
Delivery
Delivery
Time 1398-12-01 00:00 Time ماهی قرمز وارداتی نیست
 
مدیرکل دامپزشکی مازندران گفت که ماهی قرمز سفره هفت سین داخلی است و تحت نظارت دامپزشکی تولید می شود و وارداتی نیست.

به گزارش فاخته به نقل از روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان مازندران ، دکتر سید حسین رضوانی افزود : ماهی قرمز  که آن را ماهی طلائی نیز می نامند، از جمله نخستین ماهیانی است که ریشه آن از کشور چین بوده و به همین دلیل برخی از آن به نام ماهی چینی نام می برند.

وی با تاکید بر این که ماهی قرمز وارداتی وجود ندارد ، گفت : به همین دلیل این اطمینان خاطر را به مردم می دهیم که با رعایت بهداشت فردی و تهیه ماهی قرمز از مراکز مجاز تحت نظارت دامپزشکی، مشکلی به وجود نمی آید.

رضوانی یکی از نشانه های ماهی قرمز سالم را داشتن تحرک مناسب برشمرد و افزود : ماهی قرمز سالم شنای غیر طبیعی ندارد، پولک های آن سالم و عاری از زخم است ، برآمدگی در بدن ماهی وجود ندارد ، به پهلو خوابیده یا در حال شنا نیست و به صورت راست با دم کشیده شنا می کند.

مدیرکل دامپزشکی مازندران از شهروندان خواست تا ماهی قرمز را از مراکز معتبر و بهداشتی که مسقف بوده و قابل شست و شو و ضدعفونی و با ظرف مناسب هستند، تهیه کنید و برای انتقال ماهی از مراکز فروش به منازل حداکثر ۲ ساعت از کیسه های پلاستیکی مناسب که دو برابر میزان آب در کیسه، هوا وجود داشته باشد استفاده کنند.

وی از خانواده ها خواست تا به کودکانشان هم آموزش دهند که پس از دست زدن به ماهی قرمز و آب درون ظرف نگهداری آن ، دستان خود را با آب و صابون شست و شو داده و از دست زدن به چشم ، دهان و صورت پرهیز کنند.

بر اساس گزارش شیلام مازندران ، این استان با داشتن ۲۴ مزرعه تولید انواع ماهیان زینتی ، از کانون های پرورش دهنده ماهی قرمز در کشور است.

پارسال در مزارع تولید انواع ماهیان زینتی در مازدران حدو سه میلیون قطعه ماهیان زینتی از جمله ماهی قرمز یا 'گلد فیش '  تولید شد.

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
   7348537 - 0513
04  نشانی:
مشهد - بلوارعبدالمطلب - عبدالمطلب 5 - پلاک 14
04   پیام کوتاه:
   30003300887766
04    ایمیل:
   info @ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری

 
یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹
 
9 - شوال - 1441
 
2020 - May - 31