1
2
3
Delivery
Delivery
Delivery
Time 1400-03-11 08:46 Time معرفی نیروگاه رامین اهواز به مرجع قضایی در پی رهاسازی فاضلاب در کارون و تلفات 60 راس دام در نزدیکی مسجد سلیمان
مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان با اشاره به اخبار منتشرشده در مورد رهاسازی فاضلاب صنعتی نیروگاه رامین در رودخانه کارون گفت: نیروگاه رامین با وجود اینکه سیستم تصفیه‌خانه دارد، تخلف کرده و رهاسازی بدون اجازه انجام داده است؛ سریعا مساله به مراجع قضایی منعکس شد و انتظار می‌رود نهایت برخورد با این نیروگاه انجام شود.

محمدجواد اشرفی در خصوص تلف شدن ۶۰ راس دام (اینجا) در محدوده شرکت پتروشیمی مسجدسلیمان، اظهار کرد: پس از اطلاع‌رسانی این موضوع، ماموران سازمان حفاظت محیط زیست و دامپزشکی خوزستان به محل، مراجعه کردند و از لاشه دام‌ها نمونه‌گیری شد. از منابع آبی اطراف نیز نمونه‌گیری و پیگیری‌های لازم انجام شد.

به گزارش فاخته به نقل از ایسنا، وی افزود: قطعا در صورتی که تلف شدن این دام‌ها به علت رهاسازی پساب آلاینده باشد، مراتب به مراجع قضایی ارجاع خواهد شد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان در خصوص تلف شدن چند هزار ماهی در حاشیه رودخانه دز نیز گفت: در این مورد، کاهش دبی رودخانه دز موجب کاهش اکسیژن ماهی‌ها شده بود. در خصوص این مساله، از کارخانه کاغذسازی پارس و کارخانه قند خاورمیانه نیز که فاقد سیستم تصفیه خانه پساب هستند، شکایت شده و درخواست رسیدگی داریم.

وی افزود: کارخانه کاغذسازی پارس فاقد سیستم تصفیه پساب است و جزو صنایع آلاینده استان خوزستان محسوب می‌شود و سالانه اخذ عوارض از این شرکت انجام می‌شود. البته این کارخانه، در حال ایجاد سیستم تصفیه‌خانه پساب است.

اشرفی در خصوص وضعیت شرکت پتروشیمی رازی نیز بیان کرد: شرکت پتروشیمی رازی به تازگی راه‌اندازی شده و هنوز پروانه بهره‌برداری را از سازمان حفاظت محیط زیست اخذ نکرده است و باید سیستم تصفیه پساب این شرکت به طور کامل تکمیل شود تا مورد بهره‌برداری قرار بگیرد.

وی با اشاره به اخبار منتشرشده در مورد رهاسازی فاضلاب صنعتی نیروگاه رامین در رودخانه کارون تصریح کرد: نیروگاه رامین با وجود اینکه سیستم تصفیه‌خانه دارد، تخلف کرده و رهاسازی بدون اجازه انجام داده است. سریعا مساله به مراجع قضایی منعکس شد و انتظار می‌رود نهایت برخورد با این نیروگاه انجام شود.

اشرفی گفت: چند ماه پیش، مساله آلودگی هوا توسط نیروگاه رامین را به مراجع قضایی اعلام کردیم که موضوع نیز در حال بررسی و پیگیری است.

جدیدترین خبرهای حوزه دامپزشکی و صنایع دام و طیور را در کانال تلگرامی فاخته دنبال کنید. (کلیک کنید)

مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان که در یک برنامه تلویزیونی صحبت می‌کرد، افزود: در خصوص واحدهای صنعتی فاقد سیستم تصفیه‌خانه فاضلاب، پیگیری‌های لازم برای الزام به ایجاد سیستم انجام می‌شود اما در نهایت، ابزار قانونی سازمان حفاظت محیط زیست، ارجاع به مرجع قضایی و تصمیم این مرجع است.

به گزارش فاخته، روز گذشته نیز شرکت صنایع پتروشیمی مسجد سلیمان با صدور اطلاعیه ای به شرح زیر، توضیحاتی را ارائه داد.

تلفات دام مسجد سلیمان و نیروگاه رامین اهواز

 

 

مطالب مرتبط

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
0 کارکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
051-37573506
04  نشانی:
خراسان رضوی-مشهد-بلوار هنرور-هنرور4 پلاك 10.2
04   پیام کوتاه:
 30003300887766
04    ایمیل:
 info@ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری

 
دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۰
 
2021 - Aug - 02