• امام جعفرصادق (علیه‌السلام): اُغزوا تُوَرِّثوا ابناءَكُم مَجداً. در جبهه‌های نبرد با دشمن همواره آماده و در راه خدا جهاد نمائید كه شرف و افتخار را بعد از خود برای فرزندانتان به یادگار خواهید گذاشت. (وسائل، ج ١١، ص ٩)
  • امام على عليه السلام:اللّه َ اللّه َ في عاجِلِ البَغيِ، و آجِلِ وَ خامَةِ الظُّلمِ،و سُوءِ عاقِبَةِ الكِبرِ: از خدا بترسيد، از خدا بترسيد، درباره عاقبت ناگوار ستم در دنيا و آخرت و از فرجام بدِ كبر و نخوت(نهج البلاغة: الخطبة ۱۹۲)
  • امام جعفرصادق(علیه‌السلام):لَو أَنَّ الناسَ أَدُّوا حُقوقَ اَموالِهِم لَكانوُا عایِشینَ بَخَیر. مردم اگر حقوق و واجبات مالی خود را ادا می‌کردند مسلّماً همه از یک زندگی مطلوب و رضایتبخشی برخوردار می‌شدند. (وسائل، ج ٦، ص ٢)
1
2
3
Delivery
Delivery
Delivery
Time 1398-11-29 Time چین تجارت حیوانات وحشی را کاهش می دهد
 
چین در حال حاضر با ویروس کرونا مقابله می کند و بیش از ۷۰ هزار مورد ابتلا به ویروس کرونا که از یک بازار حیات وحش در استان هوبی چین شروع شده در این کشور گزارش شده است. اکنون چین درصدد است که با وضع قوانینی مانع تجارت غیرقانونی حیوانات وحشی شده و تجارت حیوانات وحشی را کاهش دهد. ...

به گزارش فاخته به نقل از استارمالزی، حمل و نقل و خرید و فروش حیوانات وحشی و محصولات مرتبط در فروشگاهها و تجارت الکترونیکی آنها ممنوع شده است. در این ارتباط استثنائاتی برای محصولات آبزی ماهیگیری در نظر گرفته شده است.
بنابراین گزارش، کارگروه ویژه مشترکی بر موضوع تجارت غیرقانونی حیوانات وحشی نظارت می کند و این کارگروه شامل  اداره ملی جنگلداری، اداره گمرک، وزارت امنیت عمومی و امور خارجه چین است.
مطابق اعلامیه این کارگروه سایت های پرورش حیوانات وحشی شدیدا محدود می شوند و اکنون علائم هشدار دهنده در آنها نصب شده است.
در این اطلاعیه آمده است: هر فروشگاهی که قانون را زیر پا بگذارد بسته خواهد شد و هر کس به طور غیرقانونی تجارت یا حمل حیوانات وحشی را انجام دهد با مجازات سنگینی مواجه خواهد شد.
از زمان شیوع کرونا ، چین ممنوعیت موقت تجارت تمام حیوانات وحشی در سراسر کشور اعمال کرد و طبق ممنوعیت صادر شده از ۲۶ ژانویه تا پایان حالت اضطراری بهداشت عمومی ، هیچ حیوان وحشی در هیچ بازاری قابل حمل و فروش نیست.
اولین موارد ابتلا به این عفونت در بازاری در ووهان ، پایتخت هوبی مشاهده شد. گزارش شده است که در این بازار گوشت حیوانات از طیف گسترده ای از حیوانات وحشی به فروش می رسد.
بر اساس محدویت های جدید در استان یوهان چین که به پادشاهی حیات وحش این کشور معروف است ، ۲،۳۵۱ مزرعه حیوانات وحشی به طور موقت برای عموم مردم بسته شده است و کلیه مصوبات اداری مربوط به حیوانات وحشی به حالت تعلیق درآمده است و گفته می شود بیش از ۱۴ هزار حیوان زنده در آن گرفتار شدند.
مدیر اداره حیات وحش  چین در این باره عنوان کرد: ترس شدید از شیوع این بیماری باعث تغییر برداشت های قدیمی و اشتباه های موجود می شود و این باور تقویت می شود که حیوانات وحشی برای غذای انسان نیستند.

منبع: سفقنا

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
   7348537 - 0513
04  نشانی:
مشهد - بلوارعبدالمطلب - عبدالمطلب 5 - پلاک 14
04   پیام کوتاه:
   30003300887766
04    ایمیل:
   info @ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری

 
یکشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۹
 
5 - شعبان - 1441
 
2020 - Mar - 29