• امام جعفرصادق (علیه‌السلام): اُغزوا تُوَرِّثوا ابناءَكُم مَجداً. در جبهه‌های نبرد با دشمن همواره آماده و در راه خدا جهاد نمائید كه شرف و افتخار را بعد از خود برای فرزندانتان به یادگار خواهید گذاشت. (وسائل، ج ١١، ص ٩)
  • امام على عليه السلام:اللّه َ اللّه َ في عاجِلِ البَغيِ، و آجِلِ وَ خامَةِ الظُّلمِ،و سُوءِ عاقِبَةِ الكِبرِ: از خدا بترسيد، از خدا بترسيد، درباره عاقبت ناگوار ستم در دنيا و آخرت و از فرجام بدِ كبر و نخوت(نهج البلاغة: الخطبة ۱۹۲)
  • امام جعفرصادق(علیه‌السلام):لَو أَنَّ الناسَ أَدُّوا حُقوقَ اَموالِهِم لَكانوُا عایِشینَ بَخَیر. مردم اگر حقوق و واجبات مالی خود را ادا می‌کردند مسلّماً همه از یک زندگی مطلوب و رضایتبخشی برخوردار می‌شدند. (وسائل، ج ٦، ص ٢)
1
2
3
Delivery
Delivery
Delivery
Time 1398-11-28 Time تلفات 16 راس بز در یک واحد پروش دام روستایی شهرستان بیرجند
 
رئیس شبکه دامپزشکی بیرجند از تلفات 16 راس بز در یک واحد پروش دام روستایی شهرستان بیرجند با علائم مسمومیت خبر داد. ...

به گزارش فاخته به نقل از روابط عمومی شبکه دامپزشکی بیرجند،دکتر حسن علیزاده رئیس شبکه دامپزشکی بیرجند گفت: به دنبال گزارش یکی از دامداران شهرستان مبنی بر تلف شدن تعداد قابل توجهی بز در یکی از واحدهای دامپروری شهرستان ،کارشناسان  شبکه دامپزشکی به محل اعزام شده و به بررسی موضوع پرداختند.

علیزاده با اشاره به چگونگی این اتفاق افزود: با توجه به بررسی‌های اولیه و اظهارات دامدار احتمال می رود مسمومیت در دام‌های تلف شده بر اثر مصرف خوراک نامتعارف و مشکوک به آلوگی با سم جونده کش روی داده است.

وی با بیان اینکه تاکنون تعداد 16 راس دام تلف و حدود 10 راس دیگر نیز مسموم شده اند، افزود: نمونه‌های لازم از دام های تلف شده تهیه و به آزمایشگاه مرکزی در اداره کل خراسان جنوبی ارسال شده است و اقدامات درمانی برای بقیه دام های مسموم انجام گردید و دامهای تلف شده به روش بهداشتی و در مكان مناسب، معدوم سازی شدند.

 

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
   7348537 - 0513
04  نشانی:
مشهد - بلوارعبدالمطلب - عبدالمطلب 5 - پلاک 14
04   پیام کوتاه:
   30003300887766
04    ایمیل:
   info @ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری

 
یکشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۹
 
5 - شعبان - 1441
 
2020 - Mar - 29