1
2
3
Time هجوم سگ‌های ولگرد به محلات گناوه؛ خطری که امنیت و سلامت شهروندان را تهدید می‌کند
یکی از معضلاتی که در حوزه بهداشت محیط همواره سلامت شهروندان گناوه ای را به خطر انداخته و باعث ایجاد حادثه و بیماری برای ساکین این شهر شده هجوم سگ های ولگرد و سرگردان به نقاط مختلف شهر گناوه است.
Delivery
Delivery
Delivery
Time 1398-11-26 00:00

به گزارش فاخته به نقل از ایلنا، در روزهای اخیر تصایر و کلیپ های متعددی در سطح فضای مجازی در بین شهروندان گناوه‌ای پخش و همگی حکایت از هجوم گسترده سگ‌های سرگردان و گرسنه به نقاط مختلف این شهرستان دارد که این موضوع باعث گلایه‌های متعدد شهروندان شده است.

شهرداری ها و دهیاری ها در هر شهر و روستا بر اساس قانون متولی رفع این معضل بوده اما در طی سالهای گذشته تاکنون هیچ اقدام موثری که بتواند این مشکل را ریشه کن کند از مسئولان شهری صورت نگرفته است.

بر اساس دستورالعمل جمع آوری و کنترل سگ های سرگردان مصوب سال ١٣٨٧ مربوط به سازمان دهیاری و شهرداری های کشور، شهرداری ها و دهیاری های می بایست با انتخاب پیمانکار متخصص و با استفاده از روش مختلف در مرحله اول اقدام به زنده گیری این حیوان و سپس نسبت به شناسایی سگ های بیمار با نظارت سازمان دامپزشکی و پزشکان متخصص اقدام به اتلاف و دفن آنها با شرایط و استانداردهای منطبق با دستورالعمل‌ها و با نظارت ادارات محیط زیست، بهداشت و دامپزشکی در راستای جلوگیری از شیوع بیماری‌های واگیر دار اقدام کنند و مابقی نیز پس از جمع آوری و نگهداری در کمپ های مخصوص زیر نظر دامپزشکان مجرب می بایست نسبت به عقیم سازی آنها اقدام و سپس مابقی اقدامات مورد نیاز صورت پذیرد.

در خصوص این معضل بنابر گفته مسئولان شهرداری گناوه در گذشته با پیمانکاران متعددی جهت جمع آوری این حیوان در سطح شهر رایزنی شده اما هر بار بنا به دلایل نامعلومی این کار اجرایی نشده است. همچنین بر اساس گفته یکی از کارشناسان حوزه محیط زیست شهرستان در همین زمینه طی ماه‌های گذشته شهرداری تا مرحله توافق با پیمانکار نیز پیش رفت اما ظاهراً به دلیل شرایط مالی این امکان میسر نشد.

کلام آخر اینکه با توجه به وضعیت فعلی این معضل و بویژه با توجه به فرارسیدن فصل نوروز که سیل عظیمی از گردشگران برای گشت و گذار و خرید به این شهر سفر می کنند و مهمتر از آن خطری که سلامت جسمی و روحی شهروندان را تهدید می‌کند، جمع آوری سگ های ولگرد بخصوص در سطح بندر گناوه امری بسیار ضروری و اجتناب ناپذیر است.

مطالب مرتبط

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
0 کارکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
051-37573506
04  نشانی:
خراسان رضوی-مشهد-بلوار هنرور-هنرور4 پلاك 10.2
04   پیام کوتاه:
 30003300887766
04    ایمیل:
 info@ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری

 
سه شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰
 
2021 - Oct - 19