1
2
3
پست دامپزشکی دهستان مرزی گیفان در خراسان شمالی احیا می شود
 
در پی بازدید مدیرکل دامپزشکی خراسان شمالی از پست دامپزشکی دهستان مرزی گیفان در شهرستان بجنورد و درخواست اهالی، با استقرار دائمی یک همکار دامپزشکی در قالب طرح خدمت نیروی انسانی در این پست، ارائه خدمات به دامپروران و بهره برداران این منطقه گسترش می یابد.
Delivery
Delivery
Delivery
Time 1400-02-05 17:38

به گزارش فاخته به نقل از روابط عمومی اداره کل دامپزشکی خراسان شمالی، مدیرکل دامپزشکی استان که چهارم اردیبهشت هم زمان با روز جهانی دامپزشکی در مرکز این دهستان حاضر شده بود، در پاسخ به درخواست اهالی منطقه برای فعالیت منظم و استقرار دائمی نماینده دامپزشکی در این دهستان تاکید کرد که با توجه به جذب یکی از نیروهای بومی این منطقه در قالب طرح خدمت نیروی انسانی، از این پس فعالیت های این پست قدیمی دامپزشکی استان جان تازه ای می گیرد.

دکتر حمید رمضانی با اشاره به پیشینه راه اندازی این پست دامپزشکی که در مجاورت مرزهای شمالی جمهوری اسلامی ایران قرار دارد و یکی از پست های دوازده گانه دامپزشکی خراسان شمالی به شمار می آید، تصریح کرد: گسترش خدمات دامپزشکی در مناطق دور از مرکز و دهستان های کمتر برخوردار، یکی از سیاست های جاری سازمان دامپزشکی و این اداره کل است؛ به گونه ای که در سه سال اخیر، چهار واحد جدید ارائه خدمات دامپزشکی در مراکز دهستان های محروم و مرزی استان دایر شده است.

دکتر رضا رحیمی رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان بجنورد هم به فعالیت ها و خدمات قابل ارائه در این پست و خدمات دامپزشکی شهرستان و بخش خصوصی در قبال بهره برداران این دهستان در سال های اخیر اشاره ای گذرا داشت.

در این بازدید، دهیار، اعضای شورای اسلامی و معتمدان محلی متعهد شدند که در بازسازی و کمک به تجهیز پست دامپزشکی دهستان گیفان از هیچ کمکی فروگذار نکنند. مدیرکل دامپزشکی استان نیز ابراز امیدواری کرد که با توجه به آغاز به کار همکار شاغل در این پست، با هم افزایی و کمک دستگاه های مسئول ازجمله فرمانداری و جهادکشاورزی و تخصیص اعتبارات مناسب، کار توسعه و تجهیز آن هم زودتر به نتیجه مطلوب برسد تا امکان ارائه خدمات بیشتر و بهتر به بهره برداران منطقه فراهم شود.

جدیدترین خبرهای حوزه دامپزشکی و صنایع دام و طیور را در کانال تلگرامی فاخته دنبال کنید. (کلیک کنید)

روستای گیفان در 100 کیلومتری شمال بجنورد، مرکز دهستانی به همین نام با دارابودن 21 روستاست و در مجاورت مرز ایران و کشور ترکمنستان واقع است. این دهستان با توجه به برخورداری از اقلیم مناسب و به همّت اهالی سختکوش، یکی از قطب های نگهداری و پرورش دام در شهرستان و استان محسوب می شود و 53200 رأس دام سبک و 2300 رأس دام سنگین دارد. شهرستان بجنورد با دارابودن 333800 رأس دام سبک و 10500 رأس دام سنگین، حدود 15 درصد جمعیت دامی استان خراسان شمالی را در خود جای داده است./

مطالب مرتبط

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
0 کارکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
051-38901369
04  نشانی:
خراسان رضوی-مشهد-بلوار هنرور-هنرور4 پلاك 10.2
04   پیام کوتاه:
 30003300887766
04    ایمیل:
 info@ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری