• امام جعفرصادق (علیه‌السلام): اُغزوا تُوَرِّثوا ابناءَكُم مَجداً. در جبهه‌های نبرد با دشمن همواره آماده و در راه خدا جهاد نمائید كه شرف و افتخار را بعد از خود برای فرزندانتان به یادگار خواهید گذاشت. (وسائل، ج ١١، ص ٩)
  • امام على عليه السلام:اللّه َ اللّه َ في عاجِلِ البَغيِ، و آجِلِ وَ خامَةِ الظُّلمِ،و سُوءِ عاقِبَةِ الكِبرِ: از خدا بترسيد، از خدا بترسيد، درباره عاقبت ناگوار ستم در دنيا و آخرت و از فرجام بدِ كبر و نخوت(نهج البلاغة: الخطبة ۱۹۲)
  • امام جعفرصادق(علیه‌السلام):لَو أَنَّ الناسَ أَدُّوا حُقوقَ اَموالِهِم لَكانوُا عایِشینَ بَخَیر. مردم اگر حقوق و واجبات مالی خود را ادا می‌کردند مسلّماً همه از یک زندگی مطلوب و رضایتبخشی برخوردار می‌شدند. (وسائل، ج ٦، ص ٢)
1
2
3
Delivery
Delivery
Delivery
Time 1398-11-25 00:00 Time تداوم حمله سگ‌های بی‌صاحب به کودکان زیر سایه بی‌توجهی شهرداری‌ها
 
عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس از بی توجهی شهرداری‌ها نسبت به جمع‌آوری و ساماندهی سگ‌های بی‌صاحب انتقاد کرد و گفت: این حیوانات امنیت و آرامش مردم را سلب کرده و مهمترین عامل بروز بیماری هاری هستند.

به گزارش فاخته، روح‌اله بابایی صالح در گفت‌وگو با خانه ملت، با بیان اینکه سگ‌های بی پناه و بی‌صاحب تهدیدی جدی برای سلامت مردم به شمار می‌روند، گفت: هر چند به طور مداوم خبرهایی از حمله سگ‌های بی پناه و بی‌صاحب به مردم به ویژه کودکان شنیده می‌شود اما شهرداری ها همچنان برای جمع آوری و ساماندهی آنها چاره‌اندیشی نکرده و شاهد پرسه آنها در برخی شهرها و مناطق حاشیه‌نشین هستیم.

روح الله بابایی صالح
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با یادآوری تداوم حمله سگ‌های بی‌صاحب به کودکان زیر سایه بی‌توجهی شهرداری‌ها، افزود: سگ های بی‌صاحب امنیت و آرامش مردم را سلب کرده و مهمترین عامل بروز بیماری هاری هستند که برای کنترل بیماری هاری باید برای جمع آوری و ساماندهی آنها چاره اندیشی کرد؛ در گذشته حیوان گزیدگی بیشتر در مناطق روستایی دیده می‌شد اما در حال حاضر شاهد این معضل در مناطق شهری هم هستیم و هزینه‌های زیادی را به کشور تحمیل می‌کند.

وی با بیان اینکه شهرداری متولی جمع‌آوری سگ‌های بی‌صاحب است، گفت: کشتن سگ‌های بی‌پناه با سم یا طرق مختلف اقدامی غیراخلاقی است و باید جمع‌آوری، ساماندهی و در فضایی خارج از شهرها برای جلوگیری از آسیب‌رساندن به مردم نگهداری شوند؛ مسئولان شهری باید به نحوی تصمیم‌گیری و برنامه‌ریزی کنند که به حیوانات بی گناه آسیبی نرسد البته عقیم‌سازی هم یکی از راهکارها برای کاهش تعداد آنها است.

بیشتر بخوانید:

بررسی پیشینه قوانین وضرورت قانون‌گذاری درباره مساله ترویج و نگهداری حیوانات
نماینده مردم بوئین زهرا در مجلس دهم یادآور شد: ساماندهی سگ‌های بی‌پناه تامین امنیت و آرامش مردم را به دنبال داشته و از انتقال بیماری‌ها پیشگیری می‌کند بنابراین شهرداری‌ها باید این مهم را در دستور کار قرار دهند.

بابایی صالح افزود: دانشگاه علوم پزشکی البرز اخیرا از مردم خواست که از آهار دادن و خنک کردن نان بر روی میزهای بیرون نانوایی خودداری کنند چون مشاهده شده سگ‌های ولگرد نان خشکه‌ها را با زبان جمع می‌کنند که باعث انتقال انواع بیماری‌ها می‌شود بنابراین می طلبد شهرداری ها معضل سگ‌های بلاصاحب را جدی بگیرند.

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
   7348537 - 0513
04  نشانی:
مشهد - بلوارعبدالمطلب - عبدالمطلب 5 - پلاک 14
04   پیام کوتاه:
   30003300887766
04    ایمیل:
   info @ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری