1
2
3
Delivery
Delivery
Delivery
مدیرکل دفتر بهداشت و بیماری‌های آبزیان سازمان دامپزشکی مطرح کرد:
Time 1400-02-01 08:27 Time احیای مراکز تکثیر داخلی و کاهش واردات از راه‌های مقابله با ورود بیماری‌های ویروسی آبزیان به کشور
 
رخشانی مهر با اشاره به اینکه واردات موجود زنده همراه با خطر است، گفت: احیای مراکز تکثیر داخلی و کاهش واردات؛ از راه‌های مقابله با ورود بیماری‌های ویروسی آبزیان به کشور است.

به گزارش فاخته به نقل از خبرگزاری شبستان، کامبیز رخشانی مهر، مدیرکل دفتر بهداشت و بیماری‌های آبزیان سازمان دامپزشکی شب گذشته (سه شنبه 31 فروردین) در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما با اشاره به اینکه واردات موجود زنده همراه با خطر است، گفت: بر این اساس در مرز‌ها برنامه‌های مراقبتی و نظارتی بر واردات داریم که بخشی از این نظارت بر اساس گواهی‌های سلامت کشور‌های صادرکننده است.

 وی با اشاره به اینکه رد پای بروز عوامل بیماری زای ویروسی در آبزیان به دهه ۷۰ باز می‌گردد، گفت: نمی‌توانیم دلیل آن را که ۲۰ سال پیش اتفاق افتاده است؛ اثبات کنیم.

 رخشانی مهر با بیان اینکه سازمان دامپزشکی ۱۰ سال پیش یک مرکز ملی تشخیص با چند آزمایشگاهی که امکانات تشخیصی کافی نداشتند داشت، گفت: اما اکنون هفت آزمایشگاه منطقه‌ای معین زیر نظر مرکز ملی تشخیص با تجهیزات مناسب، فعالیت می‌کنند.

جدیدترین خبرهای حوزه دامپزشکی و صنایع دام و طیور را در کانال تلگرامی فاخته دنبال کنید. (کلیک کنید)

 وی افزود: احیای مراکز تکثیر داخلی و کاهش واردات؛ از راه‌های مقابله با ورود بیماری‌های ویروسی آبزیان به کشور است.

 

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
0 کارکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
051-37573506
04  نشانی:
خراسان رضوی-مشهد-بلوار هنرور-هنرور4 پلاك 10.2
04   پیام کوتاه:
 30003300887766
04    ایمیل:
 info@ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری