1
2
3
وزیر جهاد کشاورزی:
برنامه ای برای واردات انبوه گوشت از صربستان نداریم
 
وزیر جهاد با بیان اینکه برنامه‌ای برای واردات انبوه گوشت قرمز از صربستان نداریم، گفت: اولویت اول ما دامداران داخلی هستند.
Delivery
Delivery
Delivery
Time 1400-01-30 14:10

به گزارش فاخته به نقل از خبرگزاری مهر، کاظم خاوازی وزیر جهاد کشاورزی در حاشیه دیدار با وزیر امور خارجه صربستان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: مهمترین بحث در این دیدار، موضوع تبادل بذر است.

وی افزود: ایران توانایی خوبی در تولید انواع بذور دارد و در مقابل، صربستان تجربه بالایی در این زمینه دارد و تجربه‌های دوطرف می‌تواند ایران را به یک هاب منطقه‌ای بزرگ برای تأمین نیاز کشورهای اطراف تبدیل کند.

وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به ویژگی تنوع آب و هوایی ایران خاطرنشان کرد: در ایران به خاطر شرایط آب و هوایی، امکان تولید بذر در فصول مختلف سال وجود دارد که یک شرایط ایده‌آل برای تولیدکنندگان بین‌المللی بذر در دنیا محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: ایران موفق شده است اعتبارنامه بین‌المللی بذر دنیا را به دست بیاورد و هر بذری که در ایران تولید می‌شود قابل تجارت در ۶۳ کشور در جهان است که یک افتخار بزرگ محسوب می‌شود.

خاوازی گفت: در رابطه با امتیازات و تجربه‌های صادراتی صربستان در این جلسه تبادل نظر شد که این کشور می‌تواند تجارب خود را در اختیار بخش خصوصی ما قرار دهد.

وی افزود: ما بیش از ۱۱ میلیون تن شیر در کشور تولید می‌کنیم و صنایع لبنی قوی داریم که می‌توانیم از تجارب صادراتی صربستان در این زمینه استفاده کنیم.

وزیر جهاد کشاورزی گفت: در این جلسه همچنین در زمینه تولید آفت‌کش‌ها با درجه همزیستی مناسب با محیط زیست و کم‌خطر در ایران که تکنولوژی آن در اختیار صربستان دارد، بحث و تبادل نظر شد.

وی یادآور شد: صربستان تولید کننده ذرت است و آب فراوانی دارد که ما می‌توانیم ذرت را در صربستان به صورت کشت قراردادی خریداری کنیم و در مقابل زعفران، گیاهان دارویی، انواع آبزیان و خشکبار به این کشور صادر کنیم.

جدیدترین خبرهای حوزه دامپزشکی و صنایع دام و طیور را در کانال تلگرامی فاخته دنبال کنید. (کلیک کنید)

خاوازی در پاسخ به سوالی درباره واردات گوشت قرمز از صربستان، تصریح کرد: برنامه‌ای برای واردات انبوه گوشت قرمز از صربستان نداریم و اولویت اول ما دامداران داخلی هستند، به دنبال این هستیم تا یک قیمت مناسب توسط ستاد تنظیم بازار تعیین شود تا بتوانیم با قیمت مناسب دام را از داخل کشور تأمین کنیم.

وزیر جهاد کشاورزی افزود: باید تفاهم نامه‌ها به نحوی تنظیم شود که شرایط تجارت برد-برد و به نفع کشاورزان کشور باشد.

مطالب مرتبط

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
0 کارکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
051-37391542
04  نشانی:
مشهد، الهیه، سجادیه، سجادیه6، مجتمع آرامس، تیپ یک شرقی ورودی 2 پلاک 113
04   پیام کوتاه:
 30003300887766
04    ایمیل:
 info@ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری