• امام جعفرصادق (علیه‌السلام): اُغزوا تُوَرِّثوا ابناءَكُم مَجداً. در جبهه‌های نبرد با دشمن همواره آماده و در راه خدا جهاد نمائید كه شرف و افتخار را بعد از خود برای فرزندانتان به یادگار خواهید گذاشت. (وسائل، ج ١١، ص ٩)
  • امام على عليه السلام:اللّه َ اللّه َ في عاجِلِ البَغيِ، و آجِلِ وَ خامَةِ الظُّلمِ،و سُوءِ عاقِبَةِ الكِبرِ: از خدا بترسيد، از خدا بترسيد، درباره عاقبت ناگوار ستم در دنيا و آخرت و از فرجام بدِ كبر و نخوت(نهج البلاغة: الخطبة ۱۹۲)
  • امام جعفرصادق(علیه‌السلام):لَو أَنَّ الناسَ أَدُّوا حُقوقَ اَموالِهِم لَكانوُا عایِشینَ بَخَیر. مردم اگر حقوق و واجبات مالی خود را ادا می‌کردند مسلّماً همه از یک زندگی مطلوب و رضایتبخشی برخوردار می‌شدند. (وسائل، ج ٦، ص ٢)
1
2
3
Delivery
Delivery
Delivery
Time 1398-11-25 00:00 Time هشت هزار قطعه مرغ در مهریز تلف شد
 
ریس شبکه دامپزشکی مهریز گفت: شبانه روز گذشته در یک واحد مجتمع مرغداری روستای «هِرفته» بخش مرکزی این شهرستان هشت هزار قطعه مرغ تلف شد.

به گزارش فاخته، دکتر روح‌الله حاتمی‌پور در گفت و گو با ایرنا افزود: برای بررسی علت دقیق حادثه ، نمونه گیری لازم انجام و به مرکز تشخیص سازمان دامپزشکی کشور در تهران ارسال شد.

وی ادامه داد: نتیجه بررسی علت تلف شدن این تعداد مرغ طی چند روز آینده مشخص و سپس اطلاع‌رسانی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه این مرغداری بدون مجوز اقدام به جوجه‌ریزی کرده بود، بر رعایت مقررات توسط فعالان صنعت مرغداری تاکید کرد.

حاتمی‌پور ، احتمال بروز بیماری یا آنفلوآنزا را در این واحد رد کرد و گفت: برای اطمینان بیشتر باید منتظر اعلام نهایی نتیجه آزمایش باشیم.

وی با اشاره به اینکه این واحد از بیمه اولیه و تکمیلی برخوردار نبود، میزان خسارت وارده را افزون بر یک میلیارد ریال برآورد کرد.

مهریز ۵۰ مرغداری با ظرفیت یک میلیون مرغ گوشتی، ۱۷ هزار گاو، ۸۰ هزار دام سبک و یک میلیون قطعه مرغ تخم‌گذار است.

مرکز این شهرستان در ۳۰ کیلومتری در جنوب شهر یزد قرار دارد.

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
 
04  نشانی:
مشهد
04   پیام کوتاه:
   30003300887766
04    ایمیل:
   info @ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری

 
پنجشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۹
 
19 - ذو القعدة - 1441
 
2020 - Jul - 09