1
2
3
مدیر امور شیلات و آبزیان استان زنجان:
۵۰ درصد واحدهای فعال آبزی‌پروری مجوز دارند
 
مدیر امور شیلات و آبزیان استان زنجان گفت: بالغ بر ۷۰۰ واحد فعال آبزی‌پروری در استان دایر است که ۵۰ درصد آن‌ها دارای مجوز هستند.
Delivery
Delivery
Delivery
Time 1398-11-23 00:00

به گزارش فاخته، منصور حقی‌راد در گفت‌وگو با ایسنا، به وجود واحدهای فعال آبزی‌پروری فاقد مجوز در سطح استان زنجان اشاره و اظهار کرد: واحدهای فعال آبزی‌پروری فاقد مجوز ما هستند اما این در حالی است که واحدهای مذکور دارای مجوز آب کشاورزی و مجوز برق کشاورزی هستند، از این رو نمی‌توان اذعان کرد که فعالیت این واحدهای یاد شده کاملاً غیرمجاز است.

وی به علت نداشتن مجوز برخی از واحدهای فعال آبزی‌پروری در استان اشاره و عنوان کرد: به علت اینکه واحدهای مذکور در منطقه حفاظت شده قرار داشتند، از سوی محیط‌زیست با مخالفت روبه‌رو شده بودند، اما پس از تفویض اختیاری که از سال ۹۷ به استان‌ها از سوی رئیس سازمان حفاظت محیط زیست داده شد، مشکل مخالفت محیط‌زیست نیز مرتفع و پس از اعمال تفویض اختیار برای سایر واحدهای فعال آبزی‌پروری فاقد مجوز، امکان اخذ مجوز در مناطق حفاظت‌شده‌ای که اراضی شخصی آن‌ها در آن واقع شده است، فراهم شد. هم‌اکنون تلاش می‌شود که همه واحدهای فعال آبزی‌پروری بتوانند مجوز لازم را اخذ کرده تا به‌صورت قانونی فعالیت کنند.

حقی‌راد با بیان اینکه واحدهای فعال آبزی‌پروری فاقد مجوز از لحاظ پرداخت هزینه‌های آب و برق هیچ مشکلی ندارند؛ چراکه مجوز آب و برق کشاورزی به آن‌ها داده شده است، ابراز کرد: این در حالی است که این واحدهای مذکور باید نسبت به دریافت مجوز از سوی ما اقدام کنند تا اقدامات و فعالیت‌های آن‌ها به صورت کاملا قانونی تلقی شود. همچنین امکان نظارت بهداشتی و نظارت پرورشی سازمان دامپزشکی استان برای این واحدها مهیا شود.

مدیر امور شیلات و آبزیان استان زنجان افزود: لازم به ذکر است که واحدهای فعال آبزی‌پروری فاقد مجوز بچه ماهیان مورد نیاز خود را از درون استان تامین می‌کنند. همچنین حمل و نقل آن‌ها به صورت کاملا بهداشتی صورت می‌گیرد، لذا مشکلی از نظر ابتلا به بیماری ندارند. از طرفی بخش پرورش ماهی جزو محصولات زیربخش کشاورزی محسوب می‌شود که بر اساس ماده ۱ تبصره ۴ قانون کاربری امور اراضی، کاربری محسوب نمی‌شود و به همین خاطر نمی‌توان گفت که واحدهای فعال آبزی‌پروری فاقد مجوز، خلافی مرتکب شده‌اند.

مطالب مرتبط

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
0 کارکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
051-37391542
04  نشانی:
مشهد، الهیه، سجادیه، سجادیه6، مجتمع آرامس، تیپ یک شرقی ورودی 2 پلاک 113
04   پیام کوتاه:
 30003300887766
04    ایمیل:
 info@ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری