• امام جعفرصادق (علیه‌السلام): اُغزوا تُوَرِّثوا ابناءَكُم مَجداً. در جبهه‌های نبرد با دشمن همواره آماده و در راه خدا جهاد نمائید كه شرف و افتخار را بعد از خود برای فرزندانتان به یادگار خواهید گذاشت. (وسائل، ج ١١، ص ٩)
  • امام على عليه السلام:اللّه َ اللّه َ في عاجِلِ البَغيِ، و آجِلِ وَ خامَةِ الظُّلمِ،و سُوءِ عاقِبَةِ الكِبرِ: از خدا بترسيد، از خدا بترسيد، درباره عاقبت ناگوار ستم در دنيا و آخرت و از فرجام بدِ كبر و نخوت(نهج البلاغة: الخطبة ۱۹۲)
  • امام جعفرصادق(علیه‌السلام):لَو أَنَّ الناسَ أَدُّوا حُقوقَ اَموالِهِم لَكانوُا عایِشینَ بَخَیر. مردم اگر حقوق و واجبات مالی خود را ادا می‌کردند مسلّماً همه از یک زندگی مطلوب و رضایتبخشی برخوردار می‌شدند. (وسائل، ج ٦، ص ٢)
1
2
3
Delivery
Delivery
Delivery
مدیر امور شیلات و آبزیان استان زنجان:
Time 1398-11-23 00:00 Time ۵۰ درصد واحدهای فعال آبزی‌پروری مجوز دارند
 
مدیر امور شیلات و آبزیان استان زنجان گفت: بالغ بر ۷۰۰ واحد فعال آبزی‌پروری در استان دایر است که ۵۰ درصد آن‌ها دارای مجوز هستند.

به گزارش فاخته، منصور حقی‌راد در گفت‌وگو با ایسنا، به وجود واحدهای فعال آبزی‌پروری فاقد مجوز در سطح استان زنجان اشاره و اظهار کرد: واحدهای فعال آبزی‌پروری فاقد مجوز ما هستند اما این در حالی است که واحدهای مذکور دارای مجوز آب کشاورزی و مجوز برق کشاورزی هستند، از این رو نمی‌توان اذعان کرد که فعالیت این واحدهای یاد شده کاملاً غیرمجاز است.

وی به علت نداشتن مجوز برخی از واحدهای فعال آبزی‌پروری در استان اشاره و عنوان کرد: به علت اینکه واحدهای مذکور در منطقه حفاظت شده قرار داشتند، از سوی محیط‌زیست با مخالفت روبه‌رو شده بودند، اما پس از تفویض اختیاری که از سال ۹۷ به استان‌ها از سوی رئیس سازمان حفاظت محیط زیست داده شد، مشکل مخالفت محیط‌زیست نیز مرتفع و پس از اعمال تفویض اختیار برای سایر واحدهای فعال آبزی‌پروری فاقد مجوز، امکان اخذ مجوز در مناطق حفاظت‌شده‌ای که اراضی شخصی آن‌ها در آن واقع شده است، فراهم شد. هم‌اکنون تلاش می‌شود که همه واحدهای فعال آبزی‌پروری بتوانند مجوز لازم را اخذ کرده تا به‌صورت قانونی فعالیت کنند.

حقی‌راد با بیان اینکه واحدهای فعال آبزی‌پروری فاقد مجوز از لحاظ پرداخت هزینه‌های آب و برق هیچ مشکلی ندارند؛ چراکه مجوز آب و برق کشاورزی به آن‌ها داده شده است، ابراز کرد: این در حالی است که این واحدهای مذکور باید نسبت به دریافت مجوز از سوی ما اقدام کنند تا اقدامات و فعالیت‌های آن‌ها به صورت کاملا قانونی تلقی شود. همچنین امکان نظارت بهداشتی و نظارت پرورشی سازمان دامپزشکی استان برای این واحدها مهیا شود.

مدیر امور شیلات و آبزیان استان زنجان افزود: لازم به ذکر است که واحدهای فعال آبزی‌پروری فاقد مجوز بچه ماهیان مورد نیاز خود را از درون استان تامین می‌کنند. همچنین حمل و نقل آن‌ها به صورت کاملا بهداشتی صورت می‌گیرد، لذا مشکلی از نظر ابتلا به بیماری ندارند. از طرفی بخش پرورش ماهی جزو محصولات زیربخش کشاورزی محسوب می‌شود که بر اساس ماده ۱ تبصره ۴ قانون کاربری امور اراضی، کاربری محسوب نمی‌شود و به همین خاطر نمی‌توان گفت که واحدهای فعال آبزی‌پروری فاقد مجوز، خلافی مرتکب شده‌اند.

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
 051-37573506
04  نشانی:

مشهد- بلوار عبدالمطلب- عبدالمطلب 11- لاله 1

04   پیام کوتاه:
   30003300887766
04    ایمیل:
   info @ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری

 
شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹
 
26 - ذو الحجة - 1441
 
2020 - Aug - 15