• امام جعفرصادق (علیه‌السلام): اُغزوا تُوَرِّثوا ابناءَكُم مَجداً. در جبهه‌های نبرد با دشمن همواره آماده و در راه خدا جهاد نمائید كه شرف و افتخار را بعد از خود برای فرزندانتان به یادگار خواهید گذاشت. (وسائل، ج ١١، ص ٩)
  • امام على عليه السلام:اللّه َ اللّه َ في عاجِلِ البَغيِ، و آجِلِ وَ خامَةِ الظُّلمِ،و سُوءِ عاقِبَةِ الكِبرِ: از خدا بترسيد، از خدا بترسيد، درباره عاقبت ناگوار ستم در دنيا و آخرت و از فرجام بدِ كبر و نخوت(نهج البلاغة: الخطبة ۱۹۲)
  • امام جعفرصادق(علیه‌السلام):لَو أَنَّ الناسَ أَدُّوا حُقوقَ اَموالِهِم لَكانوُا عایِشینَ بَخَیر. مردم اگر حقوق و واجبات مالی خود را ادا می‌کردند مسلّماً همه از یک زندگی مطلوب و رضایتبخشی برخوردار می‌شدند. (وسائل، ج ٦، ص ٢)
1
2
3
Delivery
Delivery
Delivery
Time 1398-11-21 00:00 Time چین آزمایش واکسن کرونا روی حیوانات را آغاز کرد
 
تلویزیون چین گزارش کرد که از زمان شیوع ویروس کرونا شماری از شرکت های این کشور و نهادهای تحقیقاتی و پزشکی کار روی ساخت واکسن متمرکز شده اند و هم اکنون کار آزمایش واکسن تولیدی روی حیوانات شروع شده است.

به گزارش فاخته حاکی است که این واکسن را دانشگاه تونگجی و بیمارستان شرق شانگهای تولید کرده اند و از روز یکشنبه آزمایش آن روی موش ها شروع شده است.

 لیو جونگمین رییس این بیمارستان در مصاحبه با تلویزیون چین خاطر نشان کرد که در مرحله اول واکسن روی ۱۰۰ موش آزمایش می شود.

 وی تصریح کرد که در مرحله بعدی آزمایش روی حیوانات بزرگتری چون میمون انجام می شود تا بر اساس داده های دریافتی و نتایج آزمایشگاهی ، استفاده از واکسن روی بیماران آغاز شود.

 این پزشک چینی گفت که استفاده از نمونه های واکسن تولید شده در شهر شانگهای واقع در شرق چین در مرکز پیشگیری از بیماری ها و نهاد تولید دارو در چین نیز شروع شده است.

 او از این واکسن با نام ام آر ان آ نام برد و گفت که از مزیت های آن این است که با سرعت قابلیت تولید دارد و نتایج آن می توان برای درمان بسیار قوی و موثر باشد.

 گزارش ها حاکی است که دهها شرکت و موسسه تحقیقاتی در چین و دیگر کشورهای دنیا سرمایه گذاری کلانی برای تولید واکسن برای درمان ویروس کرونا کرده اند.

 اگر واکسن مورد نظر ساخت چین روی حیوانات نتایج موثری داشته باشد آن زمان استفاده کلینکی از آن روی بیماران در اوایل ماه آوریل شروع خواهد شد.

 لی که چیانگ نخست وزیر چین به همه موسسات تحقیقاتی و مرکز پیشگیری و کنترل بیماری چین دستور داده است تا بسرعت دارو و واکسن این ویروس را تهیه کنند.

 او به دنبال بازدید از شماری مراکز پزشکی کشور گفت که باید با شماری از کسانی که به ویروس مبتلا شده اند ارتباط برقرار کرد تا مشخص شود نحوه ابتلای آنها چگونه بوده است تا با این اطلاعات بتوان راه های موثرتری برای پیشگیری و درمان پیدا کرد.

 در تحولی دیگر سازمان بهداشت جهانی از اعزام یک تیم از کارشناسان به چین برای بررسی وضعیت شیوع بیماری اعزام کرده است.

 این سازمان تصریح کرده است که شماری از مبتلایان که تعداد آنها کمتر از ۱۰۰ نفر است هیچ سفری به چین نداشته اند و باید مشخص کرد آنها چطور به ویروس آلوده شده اند تا بتوان از امکان شیوع گسترده کرونا در دیگر کشورها پیشگیری کرد.

 روز یکشنبه چین از مرگ ۹۷ نفر دیگر براثر آلودگی کرونا خبر داد که بالاترین رقم فوتی ها از زمان شیوع بیماری در یک ماه گذشته است.

 آمارها نشان می دهد که تاکنون ۴۰ هزار و ۵۵۴ نفر در سطح جهان به کرونا آلوده شده اند که ۴۰ هزار و ۱۷۱ نفر از آنها در چین هستند و شمار فوتی ها به ۹۱۰ نفر رسیده اند .

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
 051-37573506
04  نشانی:

مشهد- بلوار عبدالمطلب- عبدالمطلب 11- لاله 1

04   پیام کوتاه:
   30003300887766
04    ایمیل:
   info @ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری

 
شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹
 
26 - ذو الحجة - 1441
 
2020 - Aug - 15