1
2
3
Delivery
Delivery
Delivery
معاون وزارت صمت:‌
Time 1399-12-21 20:19 Time بخش قابل توجهی از تولید در مسیر مرغداری‌ها به کشتارگاه و از کشتارگاه به بازار ناپدید می‌شود!
 
معاون وزیر صمت و رئیس سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان و تولید کنندگان کشور از قاچاق مرغ خبر داد و گفت: بازار کیلویی ۶۰ هزار تومان مرغ بازار مناسبی برای قاچاقچیان فراهم کرده است.

به گزارش فاخته به نقل از مهر، عباس تابش سه شنبه شب در جلسه تنظیم بازار آذربایجان غربی با بیان اینکه بازار کیلویی ۶۰ هزار تومان مرغ بازار مناسبی برای قاچاقچیان فراهم کرده است، افزود: باید به شدت با این افراد برخورد شود چرا که ما ارز دولتی برای تأمین نهاده‌ها و نیاز مردم کشور نه مردم کشورهای همسایه تأمین می‌کنیم.

وی با بیان اینکه با کمک سامانه جامع تجارت پروسه توزیع مرغ از درب کشتارگاه تا مراکز توزیع و فروش از این به بعد رصد خواهد شد تا از تخلف‌های احتمالی فروش مرغ جلوگیری شود، ادامه داد: علت کمبود مرغ در بازار توجه نکردن وزارت جهاد کشاورزی به مصوبه ستاد تنظیم بازار کشور در دی و بهمن ماه امسال است.

تابش با اشاره به اینکه بخش قابل توجهی از تولید در مسیر مرغداری‌ها به کشتارگاه و از کشتارگاه به بازار ناپدید می‌شود، اضافه کرد: برای جلوگیری از این اتفاق از این به بعد تمامی عوامل چرخه تولید و توزیع موظف هستند اطلاعات خود را در سامانه جامع تجارت ثبت و صورتجلسه و امضا را حذف کنند.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه نیاز کشور ۱۱۰ میلیون قطعه جوجه ریزی هست و با در نظر گرفتن ذخیره استراتژیک ستاد تنظیم بازار ۱۳۰ میلیون قطعه ریزی را مصوب کرد اما آنچه اتفاق افتاد ۹۰ میلیون قطعه جوجه ریزی بود.

معاون وزیر صمت و رئیس سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان و تولید کنندگان کشور گفت: این میزان کاهش جوجه ریزی در حالی اتفاق افتاد که سهمیه نهاده با ارز دولتی ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی برای ۱۳۰ میلیون جوجه ریزی به وزارت جهاد کشاورزی داده شده بود.

وی با اشاره به تلاش تولیدکنندگان مرغ در این ایام خاطرنشان کرد: یک عده معدودی از تولید کنندگان با اینکه نهاده‌ها را تحویل گرفته بودند اما کمتر از سهمیه جوجه ریزی کردند و متأسفانه مازاد نهاده‌های مصرفی این واحدها سر از بازار سیاه درآورده است.

وی تصریح کرد: از این به بعد تصمیم گرفته شده است بر اساس میزان نهاده داده شده از واحدهای تولیدی مرغ تحویل گرفته شود و هر واحدی که تخلف کند سهمیه نهاده اش قطع و به مراجع قضائی معرفی خواهد شد.

تابش تعلل در اعلام احکام و مدت زمان طولانی بررسی پرونده‌ها در تعزیرات حکومتی را از دیگر مشکلات این بخش عنوان و اضافه کرد: ۲۲۰ پرونده تخلفات در چند هفته قبل تنظیم و تحویل دادیم اما هنوز از صدور رأی خبری نیست.

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
0 کارکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
051-37573506
04  نشانی:
خراسان رضوی-مشهد-بلوار هنرور-هنرور4 پلاك 10.2
04   پیام کوتاه:
 30003300887766
04    ایمیل:
 info@ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری