1
2
3
Delivery
Delivery
Delivery
Time 1399-12-21 19:55 Time عدم تمایل سرمایه‌گذاران برای احداث کشتارگاه صنعتی در استان مرکزی
 
مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی گفت: بیش از ۷۰ میلیارد تومان برای احداث یک کشتارگاه صنعتی نیاز است و متاسفانه به صورت مداوم با نوسانات قیمت مواجه هستیم و همین امر سبب عدم تمایل سرمایه‌گذارها شده است.

به گزارش فاخته، محسن شانقی در گفت‌و ‌گو با خبرنگار تسنیم در  اراک ، با اشاره به وضعیت کشتارگاه اراک اظهار داشت: هم‌اکنون دو نفر برای احداث کشتارگاه صنعتی پیشنهاد داده‌اند و مراحل اولیه آنها انجام شده و یک نفر از آنها درحال بررسی شرایط است و  فرد دیگر مجوز دامپزشکی را اخذ کرده و درحال انجام مراحل بعدی بوده و متاسفانه اقدام خاصی در خصوص این موضوع انجام نشده است.

وی افزود: تمام استان‌ها به کشتارگاه صنعتی نیاز دارند، در کشتارگاه‌های صنعتی مواردی اعم از بهداشت، نظارت، ساختار و غیره رعایت می‌شود و گوشت با اطمینان خاطر وارد بازار می‌شود و مردم دغدغه‌ای در راستای سلامت گوشت ندارند.

مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی خاطرنشان کرد: گاهی اوقات برخی از بیماری‌ها در حالت عادی در دام مشخص نیست اما در کشتارگاه‌ها بازرسی‌های قبل و بعد کشتار دام وجود دارد و دام‌هایی که علامت‌هایی از بیماری در لاشه‌های آنها وجود داشته باشد از چرخه مصرف حذف می‌شوند و قطعا کشتارگاه‌های صنعتی بسیار مفید هستند.

شانقی با اشاره به عوامل عدم تمایل افراد برای سرمایه‌گذاری در راستای احداث کشتارگاه صنعتی در شهر اراک گفت: احداث کشتارگاه صنعتی هزینه بالایی را نیاز دارد و متاسفانه طی یک سال اخیر با افزایش قیمت تجهیزات و وسایل مورد نیاز این هزینه افزایش پیدا کرده و بیش از 70 میلیارد تومان برای احداث یک کشتارگاه صنعتی نیاز است و متاسفانه به صورت مداوم با نوسانات قیمت مواجه هستیم و همین امر سبب عدم تمایل سرمایه‌گذارها شده است.

وی تصریح کرد: استان مرکزی جزو استان‌های دام‌پرور کشور است و در تولید گوشت قرمز در جایگاه هفتم کشور قرار داریم و طی 11 ماهه امسال 17 هزار و 953 راس دام سبک و سنگین در کشتارگاه‌های استان مرکزی کشتار شده و از این تعداد 894 لاشه به خاطر وجود ضایعات مرضی و غیره توسط بازرسان دامپزشکی از چرخه مصرف حذف شده‌اند.

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
0 کارکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
051-37573506
04  نشانی:
خراسان رضوی-مشهد-بلوار هنرور-هنرور4 پلاك 10.2
04   پیام کوتاه:
 30003300887766
04    ایمیل:
 info@ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری