1
2
3
Delivery
Delivery
Delivery
Time 1399-12-16 09:43 Time اصلاح ساختار ممیزی مرغداری‌های قاین پس از آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان
 
رئیس دامپزشکی قاینات اظهار کرد: واحدهای مرغ تخمگذار قاین، پس از بروز آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در خراسان جنوبی و مهار آن، اصلاح ساختار ممیزی شد.

به گزارش فاخته، به نقل از ایسنا،  رضا محمودی، امروز جمعه ۱۵ اسفند به خبرنگاران رسانه‌های گروهی اعلام کرد: این شهرستان دارای هشت واحد تخمگذار و دو واحد پرورش پولت است و این اولین ممیزی در خصوص اصلاح ساختار پس از بروز بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان است که در شهرستان قائنات انجام شد.

وی افزود: با توجه به اینکه شهرستان قاینات دارای بیشترین تعداد پرنده تخمگذار استان است، اولین ممیزی اصلاح ساختار را پس از شیوع بیماری مهلک آنفلوآنزای فوق حاد انجام دادیم چرا که ممیزی واحدهای مرغداری برای اصلاح ساختار بهداشتی ، یک امر اساسی و زیر بنایی است که متاسفانه در سال‌های اخیر توجه چندانی به آن نشده است.

جدیدترین خبرهای حوزه دامپزشکی و صنایع دام و طیور را در کانال تلگرامی فاخته دنبال کنید. (کلیک کنید)

وی گفت: کنترل ترددها، بهسازی مسیرهای ضدعفونی و قرنطینه‌ای اشخاص و وسایل نقلیه، بهسازی انبارهای خوراک، لوازم مصرفی و محصولات، جداسازی فضاهای تمیز و آلوده و ایجاد شرایط عقیم سازی کود از جمله مهم‌ترین محورهای این دور از ممیزی‌ها است که در مرغداری‌های شهرستان قائنات انجام شد.

رئیس دامپزشکی قاینات یادآور شد: به علت ماهیت بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان، حتی با پاک اعلام شدن استان، بازگشت به شرایط بیماری دور از ذهن نیست و لازم است برای افزایش سطح ایمنی زیستی مرغداری‌های استان با همکاری اداره کل دامپزشکی و تشکل‌های فعال در این صنعت، اقدام‌های اساسی صورت پذیرد.

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
0 کارکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
051-37573506
04  نشانی:
خراسان رضوی-مشهد-بلوار هنرور-هنرور4 پلاك 10.2
04   پیام کوتاه:
 30003300887766
04    ایمیل:
 info@ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری