1
2
3
Delivery
Delivery
Delivery
Time 1399-12-14 07:50 Time کاهش چشمگیر بیماری تب برفکی در دامداری‌ها/ نگرانی در مورد تامین واکسن تب برفکی وجود ندارد
 
معاون بهداشتی سازمان دامپزشکی از کاهش چشمگیر تب برفکی از لحاظ تعداد کانون و رخداد بیماری طی پنج ماه اخیر نسبت به ۲ سال گذشته خبر داد.

به گزارش فاخته، دکتر بهمن ‌نقیبی معاون بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی در گفت و گو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، از کاهش بیماری تب برفکی در کشور خبر داد و گفت: بنابر آمار طی پنج ماه اخیر، وضعیت تب برفکی از لحاظ تعداد کانون و رخداد بیماری نسبت به سال‌های ۹۷ و ۹۸ کاهش چشمگیری داشته است.

وی با اشاره به اینکه واکسن گاوداری‌های صنعتی تحت نظارت دامپزشکی از سوی دامداران تامین ‌می شود، افزود: سازمان دامپزشکی واکسن مورد نیاز دامداری‌های روستایی و عشایری در خصوص بز و گوسفند را تامین می‌کند.

نقیبی با اشاره به مشکلات تامین واکسن در ماه‌های اخیر بیان کرد: طی چند ماه گذشته تامین مواد اولیه به دلیل مسائل در ارتباط با تحریم دچار مشکلاتی شد که خوشبختانه هم اکنون تولید داخل شرایط مطلوبی دارد و مشکل خاصی در ارتباط با تامین واکسن تب برفکی نداریم.

جدیدترین خبرهای حوزه دامپزشکی و صنایع دام و طیور را در کانال تلگرامی فاخته دنبال کنید. (کلیک کنید)

معاون بهداشتی سازمان دامپزشکی عدم مواجه شدن با سویه جدید بیماری را یکی از دلایل اصلی کاهش چشمگیر تب برفکی نسبت به ۲ سال اخیر اعلام کرد و افزود: تب برفکی از جمله ویروس‌هایی است که به راحتی سویه عامل ایجاد کننده بیماری تغییر می‌کند که خوشبختانه امسال این مسئله را نداشتیم و این موضوع در کنار رعایت مسائل زیستی واحد‌های دامداری و مجموعه برنامه ملی کنترل تب برفکی نظیر آموزش و ترویج در استان ها، تلفات را به حداقل رساند.

این مقام مسئول در پایان با بیان اینکه نگرانی خاصی در ارتباط با تامین واکسن تب برفکی نداریم، تصریح کرد: گرچه کمبود واکسن بصورت مقطعی هر ازگاهی اتفاق می‌افتد، اما در ۲ ماه اخیر موضوع جدی نگران کننده‌ای در این خصوص نداشتیم. هر چند وضعیت در ماه‌های آتی غیر قابل پیش بینی است چرا که با تغییر ارز ترجیحی به نیما در تامین‌مواد اولیه با مشکلاتی مواجه شدیم که با تولید مجدد موسسه رازی اطمینان خاطری در این خصوص ایجاد شده است.

 

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
0 کارکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
051-37573506
04  نشانی:
خراسان رضوی-مشهد-بلوار هنرور-هنرور4 پلاك 10.2
04   پیام کوتاه:
 30003300887766
04    ایمیل:
 info@ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری