• امام جعفرصادق (علیه‌السلام): اُغزوا تُوَرِّثوا ابناءَكُم مَجداً. در جبهه‌های نبرد با دشمن همواره آماده و در راه خدا جهاد نمائید كه شرف و افتخار را بعد از خود برای فرزندانتان به یادگار خواهید گذاشت. (وسائل، ج ١١، ص ٩)
  • امام على عليه السلام:اللّه َ اللّه َ في عاجِلِ البَغيِ، و آجِلِ وَ خامَةِ الظُّلمِ،و سُوءِ عاقِبَةِ الكِبرِ: از خدا بترسيد، از خدا بترسيد، درباره عاقبت ناگوار ستم در دنيا و آخرت و از فرجام بدِ كبر و نخوت(نهج البلاغة: الخطبة ۱۹۲)
  • امام جعفرصادق(علیه‌السلام):لَو أَنَّ الناسَ أَدُّوا حُقوقَ اَموالِهِم لَكانوُا عایِشینَ بَخَیر. مردم اگر حقوق و واجبات مالی خود را ادا می‌کردند مسلّماً همه از یک زندگی مطلوب و رضایتبخشی برخوردار می‌شدند. (وسائل، ج ٦، ص ٢)
1
2
3
Delivery
Delivery
Delivery
Time 1399-12-05 07:57 Time بازگشایی دوباره باغ پرندگان قم پس از برطرف شدن مشکلات بهداشتی
 
مدیر کل دامپزشکی استان قم از تشکیل کمیته‌ای برای شناسایی علت بیماری در باغ پرندگان و جبران خسارت سرمایه گذار پس از برآورد‌های نهایی خبر داد.

به گزارش فاخته به نقل از خبرگزاری صداوسیما؛ مرکز قم، تشکیل کمیته‌ای برای یافتن علت بیماری آنفولانزا در باغ پرندگان قمرفیعی در نشست خبری خانه مطبوعات استان با اشاره به معدوم سازی ۶۹۲ قطعه پرنده بر اثر آنفلوآنزا در باغ پرندگان قم گفت: پس از طی شدن فرایند ۴۲ روزه قرنطینه و تکمیل حذف عوامل آلوده کننده و پس از شستشو و ضدعفونی تکمیلی و رعایت الزامات، مجوز‌های نهایی بهداشتی برای این مجموعه تفریحی صادر می‌شود.
وی با تاکید بر اینکه در زمان بهره برداری با رعایت نکات اصلی بهداشتی و امنیت زیستی، مجوز ۳ ماهه برای افتتاح صادر شد گفت: برای صدور مجوز نهایی باید برخی الزامات بهداشتی رعایت شود تا مجوز‌های لازم دوباره صادر شود.
رفیعی در خصوص علت و منشا اصلی آلودگی افزود: علت بیماری می‌تواند از طریق افراد، وسایل آلوده یا طیور بیمار باشد، اما برای شناسایی چگونگی ورود ویروس آنفلوآنزا به باغ پرندگان کمیته کارشناسی در حال بررسی است.
مدیر کل دامپزشکی استان قم با اشاره به خسارت وارده به سرمایه گذار این طرح گفت: پس از برآورد کمیته تحقیق میزان خسارت پرداختی به سرمایه گذار اعلام خواهد شد.
مدیر کل محیط زیست استان هم در خصوص مجوز‌های صادر شده برای این مکان تفریحی گفت: باغ پرندگان در رده یک فعالیت محدوده شهری قرار دارد و تاییدیه‌های قانونی لازم را از زمان آغاز فعالیت اخذ کرده است.
موسوی افزود: از نظر مجوز‌های زیست محیطی هیچ مشکلی درباره این طرح وجود ندارد و طرح توجیهی و پروانه بهداشتی لازم را دریافت کرده است.

جدیدترین خبرهای حوزه دامپزشکی و صنایع دام و طیور را در کانال تلگرامی فاخته دنبال کنید. (کلیک کنید)
معاون خدمات شهری شهرداری قم هم با تاکید بر اینکه در زمان افتتاح مجوز ۳ ماهه و موقت برای آغاز به کار طرح دریافت شده است گفت: پیگیر رفع ایرادات فرعی باقی مانده هستیم تا بتوانیم مجوز‌های نهایی را برای بهره مندی مردم از این طرح تفریحی فراهم کنیم.
سامع ظرفیت این مجموعه تفریحی را بیش از ۳ هزار پرنده عنوان کرد و گفت: پس از برطرف شدن دغدغه‌ها و الزامات بهداشتی دوباره فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
0 کارکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
051-37573506
04  نشانی:
خراسان رضوی-مشهد-بلوار هنرور-هنرور4 پلاك 10.2
04   پیام کوتاه:
 30003300887766
04    ایمیل:
 info@ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری