• امام جعفرصادق (علیه‌السلام): اُغزوا تُوَرِّثوا ابناءَكُم مَجداً. در جبهه‌های نبرد با دشمن همواره آماده و در راه خدا جهاد نمائید كه شرف و افتخار را بعد از خود برای فرزندانتان به یادگار خواهید گذاشت. (وسائل، ج ١١، ص ٩)
  • امام على عليه السلام:اللّه َ اللّه َ في عاجِلِ البَغيِ، و آجِلِ وَ خامَةِ الظُّلمِ،و سُوءِ عاقِبَةِ الكِبرِ: از خدا بترسيد، از خدا بترسيد، درباره عاقبت ناگوار ستم در دنيا و آخرت و از فرجام بدِ كبر و نخوت(نهج البلاغة: الخطبة ۱۹۲)
  • امام جعفرصادق(علیه‌السلام):لَو أَنَّ الناسَ أَدُّوا حُقوقَ اَموالِهِم لَكانوُا عایِشینَ بَخَیر. مردم اگر حقوق و واجبات مالی خود را ادا می‌کردند مسلّماً همه از یک زندگی مطلوب و رضایتبخشی برخوردار می‌شدند. (وسائل، ج ٦، ص ٢)
1
2
3
Delivery
Delivery
Delivery
Time 1399-11-09 09:48 Time توسعه دانش فنی جدید از مهمترین اهداف موسسه رازی است
 
رئیس موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی توسعه دانش فنی جدید را از مهمترین اهداف موسسه رازی در حوزه تحقیق و توسعه و برنامه استراتژیک عنوان کرد و گفت: در این راستا لازم است دانش و تکنولوژی های جدید را وارد موسسه کرده و فرآورده های قدیمی تر را برون سپاری کنیم.

به گزارش فاخته نیوز،  روابط عمومی موسسه رازی، دکتر علی اسحاقی در مراسم گرامیداشت نود و ششمین سالروز تاسیس موسسه رازی که ضمن تبریک به مناسبت این روز و قدردانی از پژوهشگران رازی، یاد و خاطره عزیزانی که به دلیل ویروس کرونا جان خود را از دست دادند (از جمله دکتر حمید کهرام رئیس اسبق موسسه رازی) گرامی داشت و اظهار کرد: به لطف خدا و رهبر معظم انقلاب شرایطی ایجاد شده تا موسسه رازی بتواند خود را در کشور و دنیا نشان دهد.

وی ضمن ابراز خرسندی از اخذ مجوز کارآزمایی بالینی واکسن کووید ۱۹ موسسه رازی، افزود: برای اجرایی شدن این پروژه بزرگ تحقیقاتی افراد و تیم های زیادی در موسسه تلاش کردند و اکنون کارآزمایی این واکسن و اقدامات مربوط به آن در حال انجام است.

رئیس موسسه رازی با تاکید بر اینکه تمامی فعالیت های مربوط به ساخت این واکسن توسط این موسسه انجام شده خاطرنشان کرد: تمامی آنتی ژن ها و ادجوانت های استفاده شده در این واکسن داخلی و با استفاده از دانش فنی محققان موسسه رازی است.

وی با اشاره به شرایط کنونی موسسه رازی و موضوع ارتقا سطح هیئت امنا موسسه رازی، بیان کرد: عدم تخصیص ارز دولتی به واکسن و به دنبال آن نوسانات قیمت ارز، چالش های بزرگی برای موسسه ایجاد کرد و محاسباتمان را بهم ریخت که البته این شرایط را پشت سر گذاشتیم.

دکتر اسحاقی به فرسودگی ساختمان ها و تجهیزات موسسه اشاره کرد و گفت: باید در حوزه ساختمانی و تجهیزات موسسه رازی نوسازی و بازسازی صورت گیرد و در همین راستا بودجه های تملکی دریافتی، صرف هزینه های بازسازی و نوسازی موسسه می شود.

وی با اشاره به حوزه تحقیق و توسعه و برنامه استراتژیک موسسه بیان کرد: یکی از مهمترین مسائل موسسه توسعه دانش فنی جدید است که یکی از ابزارهای اجرایی شدن آن همسویی تجهیزات و پرسنل است. لازم است دانش و تکنولوژی های جدید وارد موسسه کرده و فرآورده های قدیمی تر را برون سپاری کنیم.

جدیدترین خبرهای حوزه دامپزشکی و صنایع دام و طیور را در کانال تلگرامی فاخته دنبال کنید. (کلیک کنید)

رئیس موسسه رازی با اشاره به لزوم تقویت بخش تحقیق و توسعه ادامه داد: بر این اساس این بخش را در زیرمجموعه حوزه ریاست قرار دادیم و گروه هایی ایجاد خواهیم کرد تا محققان جایگاه خود را در این گروه های تخصصی پیدا کنند.

وی تجهیزات به روز را یکی از مهمترین اهداف عنوان کرد و افزود: در دو سال گذشته موفق به افزایش و ارتقا برخی تجهیزات شدیم که حاصل آن نیز تولید واکسن کویید 19 بود لازم است توجه ویژه ای در بودجه تمکلی به خرید تجهیزات داشته باشیم و افزایش این بودجه در حوزه توسعه زیرساخت های رازی هزینه شود.

دکتر اسحاقی در ادامه به ضرورت جداسازی بخش تولید و آزمایشگاه تشخیص تاکید کرد و گفت: امید است با همکاری، انرژی و همدلی بیشتر به اهداف پیش روی موسسه دست یابیم.

 

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
0 کارکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
051-37573506
04  نشانی:
خراسان رضوی-مشهد-بلوار هنرور-هنرور4 پلاك 10.2
04   پیام کوتاه:
 30003300887766
04    ایمیل:
 info@ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری

 
سه شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۹
 
26 - رجب - 1442
 
2021 - Mar - 09