• امام جعفرصادق (علیه‌السلام): اُغزوا تُوَرِّثوا ابناءَكُم مَجداً. در جبهه‌های نبرد با دشمن همواره آماده و در راه خدا جهاد نمائید كه شرف و افتخار را بعد از خود برای فرزندانتان به یادگار خواهید گذاشت. (وسائل، ج ١١، ص ٩)
  • امام على عليه السلام:اللّه َ اللّه َ في عاجِلِ البَغيِ، و آجِلِ وَ خامَةِ الظُّلمِ،و سُوءِ عاقِبَةِ الكِبرِ: از خدا بترسيد، از خدا بترسيد، درباره عاقبت ناگوار ستم در دنيا و آخرت و از فرجام بدِ كبر و نخوت(نهج البلاغة: الخطبة ۱۹۲)
  • امام جعفرصادق(علیه‌السلام):لَو أَنَّ الناسَ أَدُّوا حُقوقَ اَموالِهِم لَكانوُا عایِشینَ بَخَیر. مردم اگر حقوق و واجبات مالی خود را ادا می‌کردند مسلّماً همه از یک زندگی مطلوب و رضایتبخشی برخوردار می‌شدند. (وسائل، ج ٦، ص ٢)
1
2
3
Delivery
Delivery
Delivery
رئیس جهاد دانشگاهی:
Time 1399-11-09 08:58 Time وزارت جهاد کشاورزی همکاری لازم در اصلاح نژاد مرغ بومی را ندارد
 
طیبی رئیس جهاد دانشگاهی گفت: در زمینه تولید مرغ لاین جهاد دانشگاهی ورود کرده اما وزارت جهاد کشاورزی همکاری لازم را ندارد هرچند مشکلات در حال رفع شدن است.

به گزارش فاخته، حمیدرضا طیبی در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، در خصوص عملکرد جهاد دانشگاهی در حوزه کشاورزی، گفت: جهاد دانشگاهی حوزه کشاورزی را از ابتدای فعالیت در دستور کار قرار داده بود اما به دلیل محدودیت بودجه‌ای در بخش‌هایی ورود می‌کنیم که کارفرما منابع مالی به منظور ایجاد تکنولوژی را تامین می‌کند.

رئیس جهاد دانشگاهی با اشاره به اینکه در حوزه کشاورزی بودجه کافی اختصاص داده نشده است، ادامه داد: در زمینه کشت بافت جهاد دانشگاهی فعالیت خوبی را آغاز و به نتیجه مطلوب رساند که در نهایت این مجموعه به عنوان شرکت دانش بنیان از جهاد داشنگاهی خارج شد.

طیبی رییس جهاد دانشگاهی

وی با تاکید بر اینکه در حوزه اصلاح نژاد دام فعالیتی را آغاز کردیم زیرا وابستگی به واردات کره افزایش داشته است، عنوان کرد: بخشی از کمبود تولید کره در کشور به دلیل استفاده اکثریت دامداری‌ها صنعتی، نیمه صنعتی و روستای از گاو نژاد هولشتاین با درصد چربی شیر پایین است، در حوزه دام سبک نیز عمده نژادهای موجود در مقایسه با میزان علوفه مصرفی بازدهی کمی دارند.

طیبی، تصریح کرد: در سه سال اخیر مرکز اصلاح نژاد دام با ایجاد مرکز پایلوت 200 راسی توسعه داده شد، و خوشبختانه با تکمیل تکنولوژی اصلاح نژاد دام سازمان اوقاف آن را از دانشگاهی خریداری کرد تا بتواند مجموعه بزرگی برای اصلاح نژاد دام ایجاد نماید.

جدیدترین خبرهای حوزه دامپزشکی و صنایع دام و طیور را در کانال تلگرامی فاخته دنبال کنید. (کلیک کنید)

رئیس جهاد دانشگاهی با تاکید بر اینکه تولید بذرهای هیبریدی در دستورکار قرار گرفته و دانش تولید بذر هیبریدی کاهو و خیار کسب شده است، عنوان کرد: 2 گلخانه 5 هزار متری برای تولید بذرهای هیبریدی ایجاد شده که درصورت افزایش میزان تولید باید گلخانه‌های بزرگتری داشته باشیم.

وی ضمن اشاره به وابستگی کشور به واردات مرغ لاین، گفت: جهاد دانشگاهی در زمینه تولید مرغ لاین ورود کرده اما وزارت جهاد کشاورزی همکاری لازم را ندارد هرچند مشکلات در حال رفع شدن است و امیدواریم فعالیت خود را در زمینه اصلاح نژاد مرغ بومی ایران ادامه دهیم.

طیبی با اشاره به اینکه جهاد دانشگاهی در زمینه زنجیره مورد نیاز پرورش ماهی در قفس فعالیت‌های دارد، ادامه داد: تولید تور پرورش ماهی در قفس صورت گرفته و پرورش بچه ماهی نیز در دستور کار قرار دارد.

تولید نشاسته از سیب‌زمینی معضل مازاد تولید این محصول را برطرف می‌کند

رئیس جهاد دانشگاهی با بیان اینکه یکی از زمینه‌های کاری جهاد دانشگاهی تبدیل سیب زمینی به نشاسته است زیرا در استان اردبیل و همدان اضافه تولید سیب زمینی به معضلی تبدیل شده بود، گفت: با دانش فنی کسب شده و ایجاد خط تولید نشاسته مشکلی در زمینه اضافه تولید سیب‌زمینی رخ نمی‌دهد.

بخش شاورزی در آینده 50 درصد از فعالیت‌های فناورانه جهاد دانشگاهی را به خود اختصاص می‌دهد

وی با تاکید بر اینکه با تلاش می‌کنیم بر اساس مزیت‌ استان‌های کشور اقداماتی در حوزه کشاورزی را در دستور کار قرار دهیم، عنوان کرد: طی سال‌های آینده بخش کشاورزی 50 درصد از فعالیت‌های فناورانه جهاد دانشگاهی را به خود اختصاص می‌دهد./

 

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
0 کارکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
051-37573506
04  نشانی:
خراسان رضوی-مشهد-بلوار هنرور-هنرور4 پلاك 10.2
04   پیام کوتاه:
 30003300887766
04    ایمیل:
 info@ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری

 
سه شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۹
 
26 - رجب - 1442
 
2021 - Mar - 09