• امام جعفرصادق (علیه‌السلام): اُغزوا تُوَرِّثوا ابناءَكُم مَجداً. در جبهه‌های نبرد با دشمن همواره آماده و در راه خدا جهاد نمائید كه شرف و افتخار را بعد از خود برای فرزندانتان به یادگار خواهید گذاشت. (وسائل، ج ١١، ص ٩)
  • امام على عليه السلام:اللّه َ اللّه َ في عاجِلِ البَغيِ، و آجِلِ وَ خامَةِ الظُّلمِ،و سُوءِ عاقِبَةِ الكِبرِ: از خدا بترسيد، از خدا بترسيد، درباره عاقبت ناگوار ستم در دنيا و آخرت و از فرجام بدِ كبر و نخوت(نهج البلاغة: الخطبة ۱۹۲)
  • امام جعفرصادق(علیه‌السلام):لَو أَنَّ الناسَ أَدُّوا حُقوقَ اَموالِهِم لَكانوُا عایِشینَ بَخَیر. مردم اگر حقوق و واجبات مالی خود را ادا می‌کردند مسلّماً همه از یک زندگی مطلوب و رضایتبخشی برخوردار می‌شدند. (وسائل، ج ٦، ص ٢)
1
2
3
Delivery
Delivery
Delivery
مدیرکل دامپزشکی خراسان رضوی:
Time 1399-11-09 08:24 Time ۷۰درصد کشتارگاه های خراسان رضوی باید تعطیل شوند
 
مدیرکل دامپزشکی خراسان رضوی با بیان اینکه اغلب کشتارگاه های خراسان رضوی سنتی هستند گفت: ۷۰ درصد کشتارگاه‌های استان باید تعطیل شوند.

به گزارش فاخته به نقل از خبرگزاری مهر، جواد اعلمی ظهر چهارشنبه در حاشیه کمیته ساماندهی کشتارگاه‌های شهرستان بردسکن گفت: در سطح استان خراسان رضوی ۳۵ کشتارگاه دام و ۱۴ کشتارگاه طیور وجود دارد که در بخش کشتارگاه‌های دام ۲۵ کشتارگاه سنتی است که باید تعطیل شوند.

وی افزود: یکی از سیاست‌های دامپزشکی این است که کشتارگاه‌های منطقه‌ای جایگزین کشتارگاه‌های سنتی شود و در حال حاضر در چند شهرستان استان کشتارگاه‌های صنعتی در دست ساخت است و فقط ۳ شهر مشهد، فریمان و تربت جام دارای کشتارگاه صنعتی هستند و بقیه نیمه صنعتی و یا سنتی هستند.

اعلمی با اشاره به قدمت ۴۰ ساله تنها کشتارگاه شهرستان بردسکن گفت: علی رغم اینکه شهرداری نسبت به بهسازی و تجهیزات این کشتارگاه اقداماتی را انجام داده است، ولی شرایط لازم بهداشتی را ندارد و امروزه این کشتارگاه در مجاورت منازل مسکونی قرار گرفته است که می‌طلبد با همکاری شهرداری‌های بردسکن، شهرآباد و انابد نسبت به ساخت یک کشتارگاه صنعتی منطقه‌ای اقدام شود.

جدیدترین خبرهای حوزه دامپزشکی و صنایع دام و طیور را در کانال تلگرامی فاخته دنبال کنید. (کلیک کنید)

مدیرکل دامپزشکی خراسان رضوی با بیان اینکه اداره کل دامپزشکی نسبت به توسعه پست‌های قرنطینه دامی هیچ برنامه‌ای ندارد گفت: استان خراسان رضوی تنها یک پست قرنطینه دامی فعال در تربت حیدریه دارد و در دیگر راه‌های مواصلاتی پلیس راه این مهم را انجام می‌دهد و جلوی هر گونه حمل دام فاقد مجوز را می‌گیرد.

اعلمی با بیان اینکه خراسان رضوی در ردیف استان‌های الف کشور قرار گرفته است گفت: تردد ماشین‌های حامل دام در راه‌های استان همانند قاچاق دام به حساب می‌آید و در صورت نداشتن مجوز توسط پلیس توقیف می‌شوند.

 

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
0 کارکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
051-37573506
04  نشانی:
خراسان رضوی-مشهد-بلوار هنرور-هنرور4 پلاك 10.2
04   پیام کوتاه:
 30003300887766
04    ایمیل:
 info@ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری

 
سه شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۹
 
26 - رجب - 1442
 
2021 - Mar - 09