• امام جعفرصادق (علیه‌السلام): اُغزوا تُوَرِّثوا ابناءَكُم مَجداً. در جبهه‌های نبرد با دشمن همواره آماده و در راه خدا جهاد نمائید كه شرف و افتخار را بعد از خود برای فرزندانتان به یادگار خواهید گذاشت. (وسائل، ج ١١، ص ٩)
  • امام على عليه السلام:اللّه َ اللّه َ في عاجِلِ البَغيِ، و آجِلِ وَ خامَةِ الظُّلمِ،و سُوءِ عاقِبَةِ الكِبرِ: از خدا بترسيد، از خدا بترسيد، درباره عاقبت ناگوار ستم در دنيا و آخرت و از فرجام بدِ كبر و نخوت(نهج البلاغة: الخطبة ۱۹۲)
  • امام جعفرصادق(علیه‌السلام):لَو أَنَّ الناسَ أَدُّوا حُقوقَ اَموالِهِم لَكانوُا عایِشینَ بَخَیر. مردم اگر حقوق و واجبات مالی خود را ادا می‌کردند مسلّماً همه از یک زندگی مطلوب و رضایتبخشی برخوردار می‌شدند. (وسائل، ج ٦، ص ٢)
1
2
3
Delivery
Delivery
Delivery
معاون بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی خبر داد؛
Time 1399-11-08 16:06 Time معدوم سازی یک کانون آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در کرمانشاه
 
معاون بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی کشور از معدوم سازی یک کانون آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در یک واحد روستایی در شهرستان کرمانشاه خبر داد.

به گزارش فاخته، دکتر بهمن نقیبی بعد از ظهر امروز در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به مشاهده تلفات غیر عادی در یک واحد روستایی در شهرستان کرمانشاه، اظهار کرد: با توجه به اهمیت موضوع کارشناسان دامپزشکی استان کرمانشاه به سرعت به محل اعزام شده و نسبت به نمونه‌گیری و اجرای دستورالعمل‌های مربوط به قرنطینه اقدام نمودند.

وی با بیان اینکه کانون آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در واحد روستایی مذکور در روزهای اخیر مشاهده شده است، افزود: طیور واحد روستایی معدوم و عملیات ضدعفونی و پایش ابعاد بیماری در سطح منطقه انجام شده است.

معاون بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی کشور تصریح کرد: پس از مشاهده و معدوم سازی یک کانون روستایی آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در استان کرمانشاه در دی ماه، تنها کانون مذکور مشاهده شده است.

وی ادامه داد: پس از موج گسترده آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در اروپا و شرق آسیا از جمله ژاپن و کره جنوبی و مشاهده آن در کشور همسایه عراق و به تازگی در کویت، مشاهده کانون‌های این بیماری در سطح کشور محتمل بود.

جدیدترین خبرهای حوزه دامپزشکی و صنایع دام و طیور را در کانال تلگرامی فاخته دنبال کنید. (کلیک کنید)

نقیبی با بیان اینکه ویروس آنفلوانزای فوق حاد پرندگان توسط پرندگان حیات وحش به کشور وارد می‌شود، گفت: امکان انتقال این ویروس بین طیور بومی و پرندگان آزاد پرواز و توسط افراد و وسایل نقلیه در سطح کشور وجود دارد.

به گفته وی در صورت افزایش ویروس آنفلوانزای فوق حاد پرندگان از حد مشخص و قرارگیری پرندگان حساس در معرض آن، کانون بیماری شکل می‌گیرد.

گفتنی است که احتمال وقوع بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان تا پایان اسفند ماه وجود داشته و پس از آن نمی‌توان از توقف بیماری اطمینان حاصل کرد زیرا که شیوع بیماری در فصول گرم سال ممکن است.

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
0 کارکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
051-37573506
04  نشانی:
خراسان رضوی-مشهد-بلوار هنرور-هنرور4 پلاك 10.2
04   پیام کوتاه:
 30003300887766
04    ایمیل:
 info@ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری

 
سه شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۹
 
26 - رجب - 1442
 
2021 - Mar - 09