• امام جعفرصادق (علیه‌السلام): اُغزوا تُوَرِّثوا ابناءَكُم مَجداً. در جبهه‌های نبرد با دشمن همواره آماده و در راه خدا جهاد نمائید كه شرف و افتخار را بعد از خود برای فرزندانتان به یادگار خواهید گذاشت. (وسائل، ج ١١، ص ٩)
  • امام على عليه السلام:اللّه َ اللّه َ في عاجِلِ البَغيِ، و آجِلِ وَ خامَةِ الظُّلمِ،و سُوءِ عاقِبَةِ الكِبرِ: از خدا بترسيد، از خدا بترسيد، درباره عاقبت ناگوار ستم در دنيا و آخرت و از فرجام بدِ كبر و نخوت(نهج البلاغة: الخطبة ۱۹۲)
  • امام جعفرصادق(علیه‌السلام):لَو أَنَّ الناسَ أَدُّوا حُقوقَ اَموالِهِم لَكانوُا عایِشینَ بَخَیر. مردم اگر حقوق و واجبات مالی خود را ادا می‌کردند مسلّماً همه از یک زندگی مطلوب و رضایتبخشی برخوردار می‌شدند. (وسائل، ج ٦، ص ٢)
1
2
3
Delivery
Delivery
Delivery
Time 1399-11-08 16:02 Time توضیحی درباره مرگ دام‌ها در رامهرمز در پی مصرف ضایعات نفتی
 
رئیس اداره دامپزشکی رامهرمز، تلف شدن یک راس گاو بر اثر مصرف ضایعات نفتی در یکی از روستاهای رامهرمز را تایید کرد.

به گزارش فاخته، بهروز حقیقی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به خبرهای منتشر شده در فضای مجازی در خصوص تلف شدن دام‌های اهالی روستای آبشدان بخش ابوالفارس رامهرمز بر اثر مصرف آب آلوده به نفت، اظهار کرد: حدود ۱۰ روز پیش موضوع تلف شدن یک راس گاو بر اثر مصرف ضایعات نفتی گزارش داده شد که با توجه به گذشت زمان، امکان تشخیص دقیق نوع مسمومیت وجود نداشت اما طبق اظهار نظر پزشک کلینیک بخش خصوصی شهر میداوود باغملک، علت تلف شدن این دام مسمومیت غذایی بوده است.

وی افزود: در اطراف این روستا، شرکت نفت حفاری‌هایی داشته و به تبع، ضایعات آن در محیط اطراف رها شده است و باید این موضوع از سوی بخشداری و اداره حفاظت محیط زیست پیگیری شود.

رئیس اداره دامپزشکی رامهرمز گفت: حدود پنج سال پیش نیز یک راس گاو، بر اثر مسمومیت با ضایعات نفتی در این منطقه تلف شد که کارشناس اداره دامپزشکی بلافاصله به منطقه مراجعه و تلف شدن دام بر اثر ضایعات نفتی را تایید کرد.
جدیدترین خبرهای حوزه دامپزشکی و صنایع دام و طیور را در کانال تلگرامی فاخته دنبال کنید. (کلیک کنید)
حقیقی گفت: در مورد اخیر، در فضای مجازی اعلام شده بود که دام‌های متعددی در منطقه بر اثر مسمومیت نفتی تلف شده‌اند اما به جز این مورد، موارد دیگری از تلف شدن دام‌ها به ما اعلام نشده است.

وی در خصوص نبود پزشک در بخش ابوالفارس رامهرمز، بیان کرد: این اخبار تکذیب می‌شود. در بخش ابوالفارس نمایندگی دامپزشکی و اکیپ آن، کلیه خدمات دولتی دامپزشکی از جمله واکسیناسیون بیماری‌های مختلف و پایش بیماری‌ها را انجام می‌دهند و در صورت لزوم حضور اکیپ کارشناسی، شبکه دامپزشکی شهرستان و حتی اداره‌کل در آن بخش حضور فعال دارند.

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
0 کارکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
051-37573506
04  نشانی:
خراسان رضوی-مشهد-بلوار هنرور-هنرور4 پلاك 10.2
04   پیام کوتاه:
 30003300887766
04    ایمیل:
 info@ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری

 
سه شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۹
 
26 - رجب - 1442
 
2021 - Mar - 09