• امام جعفرصادق (علیه‌السلام): اُغزوا تُوَرِّثوا ابناءَكُم مَجداً. در جبهه‌های نبرد با دشمن همواره آماده و در راه خدا جهاد نمائید كه شرف و افتخار را بعد از خود برای فرزندانتان به یادگار خواهید گذاشت. (وسائل، ج ١١، ص ٩)
  • امام على عليه السلام:اللّه َ اللّه َ في عاجِلِ البَغيِ، و آجِلِ وَ خامَةِ الظُّلمِ،و سُوءِ عاقِبَةِ الكِبرِ: از خدا بترسيد، از خدا بترسيد، درباره عاقبت ناگوار ستم در دنيا و آخرت و از فرجام بدِ كبر و نخوت(نهج البلاغة: الخطبة ۱۹۲)
  • امام جعفرصادق(علیه‌السلام):لَو أَنَّ الناسَ أَدُّوا حُقوقَ اَموالِهِم لَكانوُا عایِشینَ بَخَیر. مردم اگر حقوق و واجبات مالی خود را ادا می‌کردند مسلّماً همه از یک زندگی مطلوب و رضایتبخشی برخوردار می‌شدند. (وسائل، ج ٦، ص ٢)
1
2
3
Delivery
Delivery
Delivery
مدیرکل حفاظت و مدیریت حیات وحش محیط زیست:
Time 1399-11-06 09:00 Time اولویت اول ما به روز رسانی دانش دامپزشکان کشور است
 
مدیرکل حفاظت و مدیریت حیات وحش محیط زیست گفت: در برابر آسیب حیات وحش به محصولات کشاورزی خلاء قانونی وجود دارد و لازم است که از طریق اصلاح ضوابط و قوانین این مشکل برطرف شود.

به گزارش فاخته، شهاب الدین منتظمی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره آخرین وضعیت پلنگ هرمزگانی که به دلیل گیر افتادن در تله در نهایت پایش قطع شد، افزود: با توجه به اینکه این حیوان نیاز به جراحی تخصصی داشت بعد از انتقال به تهران، ۴۸ ساعت در مرکز تیمار حیات وحش پارک پردیسان نگهداری شد و برای اینکه وضعیت سلامتی اش بررسی شود تصمیم بر این شد به یکی از مراکز دامپزشکی معتمد سازمان سپرده شود.

وی ادامه داد: پس از انجام عمل جراحی این حیوان، باراجین به عنوان مرکزی که زیرساخت‌های لازم را برای حمایت و تیمار اعلام آمادگی کرد و متعهد شد برای نگهداری از این حیوان شرایط مورد نیاز را فراهم کند و با موافقت سازمان محیط زیست به این مرکز منتقل شد.

منتظمی با اشاره به اینکه این پلنگ هرمزگانی د ر حال حاضر در مرکز باراجین دوران نقاهت می‌گذارند درباره تصمیم نهایی سازمان برای این حیوان توضیح داد: این حیوان قرار است در باراجین بماند چون باید در یک مرکز تیمار باقی بماند تا شرایط حفاظت و ظرفیت باروری برایش فراهم باشد.

وی افزود: فعلاً هیچ برنامه‌ای جز ایجاد رفاه و نگهداری برای این حیوان نداریم.

مدیرکل دفتر حفاظت و مدیریت حیات وحش سازمان محیط زیست درباره ایجاد اورژانس حیات وحش در کشور نیز اظهار داشت: در سالهای گذشته دوره‌های امداد و نجات برگزار شده بود اما این ظرفیت‌ها باید به روز شود.

وی ادامه داد: با استفاده از ظرفیت‌های موجود دانش حیات وحش را در کشور نهادینه کنیم و اولویت اول ما به روز رسانی دانش دامپزشکان کشور است.

جدیدترین خبرهای حوزه دامپزشکی و صنایع دام و طیور را در کانال تلگرامی فاخته دنبال کنید. (کلیک کنید)

منتظمی گفت: در قدم نخست لازم است دامپزشکانی که به حوزه حیات وحش علاقه مند هستند، با ظرفیت سازی آنچنان که شایسته کشور است این دانش را بیاموزند.

وی یادآور شد: ما باید در زمینه فرهنگ سازی به جایی برسیم که چنین مشکلاتی پیش نیاید که گونه‌ای این چنین در تله گیر بیفتد.

مدیرکل دفتر حفاظت و مدیریت حیات وحش سازمان محیط زیست در خصوص تأمین بیمه خسارات ناشی از حمله حیات وحش به مزارع و باغات نیز گفت: در حال حاضر محصولات کشاورزی بیمه می‌شود اما در برابر آسیب حیات وحش خلائی وجود دارد و لازم است که از طریق اصلاح ضوابط و قوانین این مشکل برطرف شود.

وی افزود: اگر این خلأ قانونی بر طرف شود شاهد کاهش شدید چنین آسیب‌هایی خواهیم بود و اگر دامدار آسیبی به محصولاتش وارد شود می‌تواند از تعارض ایجاد شده چشم پوشی کند.

 

دیدگاه (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

البته خوب است ایشان به وظایف خودش بپردازد ازجمله مملکت را دود مازوت برداشته و آلودگی همه جا را گرفته ، چه کار کردی ؟ حالا می خواهد بیاید دانش دامپزشکان کشور را به روز رسانی کند.

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
0 کارکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
051-37573506
04  نشانی:
خراسان رضوی-مشهد-بلوار هنرور-هنرور4 پلاك 10.2
04   پیام کوتاه:
 30003300887766
04    ایمیل:
 info@ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری