• امام جعفرصادق (علیه‌السلام): اُغزوا تُوَرِّثوا ابناءَكُم مَجداً. در جبهه‌های نبرد با دشمن همواره آماده و در راه خدا جهاد نمائید كه شرف و افتخار را بعد از خود برای فرزندانتان به یادگار خواهید گذاشت. (وسائل، ج ١١، ص ٩)
  • امام على عليه السلام:اللّه َ اللّه َ في عاجِلِ البَغيِ، و آجِلِ وَ خامَةِ الظُّلمِ،و سُوءِ عاقِبَةِ الكِبرِ: از خدا بترسيد، از خدا بترسيد، درباره عاقبت ناگوار ستم در دنيا و آخرت و از فرجام بدِ كبر و نخوت(نهج البلاغة: الخطبة ۱۹۲)
  • امام جعفرصادق(علیه‌السلام):لَو أَنَّ الناسَ أَدُّوا حُقوقَ اَموالِهِم لَكانوُا عایِشینَ بَخَیر. مردم اگر حقوق و واجبات مالی خود را ادا می‌کردند مسلّماً همه از یک زندگی مطلوب و رضایتبخشی برخوردار می‌شدند. (وسائل، ج ٦، ص ٢)
1
2
3
Delivery
Delivery
Delivery
فرمانده سپاه امام رضا علیه السلام در دیدار با مدیر کل دامپزشکی استان خراسان رضوی:
Time 1399-10-27 07:46 Time کار شما با جان و سلامت مردم در ارتباط مستقیم است
 
فرمانده سپاه امام رضا علیه السلام در دیدار با مدیر کل دامپزشکی استان خراسان رضوی در ستاد فرماندهی این نهاد که در مشهد صورت گرفت، گفت: کار شما با جان و سلامت مردم در ارتباط مستقیم است و لذا مسولیت بسیار مهمی دارید.

به گزارش فاخته، سردار یعقوبعلی نظری افزود: در هر دو بخش مرتبط با امنیت غذایی و نیز بهداشت فرآورده ها ما در کنار شما هستیم تا در ماموریت های شما کمک حالتان باشیم.

وی گفت: نظارت های درونی و بیرونی لازمه توفیق انسان است و انسان هم باید خودش بر خودش نظارت کند و هم اجازه دهیم دیگران نظارت کنند و وقتی در کار خطا و اشتباهی نباشد از اینگونه نظارت ها استقبال می شود.

سرتیپ نظری افزود: با همکاران ما همکاری مستمر داشته باشید تا آنها هم در اجرای ماموریت های شما کمک کنند.

وی یادآور شد: در حوزه تولید دام سنگین و طیور ورود نمی کنیم چرا که از نظر ما اشباع هستیم اما ثبات و تقویت وضع موجود مهم است ولی از نظر دام سبک با توجه به کاهش جمعیت دام سبک، اصرار داریم تا پرورش دام مبتنی بر کارگاه های کوچک بدون وابستگی به مرتع را ایجاد کنیم و لازم است در این میان، شما به عنوان نهاد بهداشتی تولید دام این موضوع را روان سازی کنید تا هم به تولید و هم معیشت مردم کمک کنیم.

فرمانده سپاه امام رضا علیه السلام تصریح کرد: لزوم استفاده از نژادهای برتر جهت افزایش تولید دام سبک در استان ضروری است تا ضمن افزلیش بهره وری، کمبود نهاده را نیز مدیریت کنیم.

او افزود: در جلسه ای که دیشب با استاندار داشتم اعلام کردم با حمایت از دامپروری می توانیم ضمن افزایش تولید، از اشتغال پایدار در روستا نیز حمایت کنیم لذا با هم افزایی دامپزشکی، جهاد کشاورزی و بسیج می توانیم در این زمینه موفقیت های مطلوب و دستاوردهای خوبی داشته باشیم.

 سردار نظری خطاب به مدیر کل دامپزشکی استان گفت: گروه های جهادی تخصصی در حوزه دامپزشکی تشکیل دهید تا در موارد مختلف از جمله پیشگیری و یا کنترل رخداد بیماری ها از جمله آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان به کمک شما بیایند.

مدیر کل دامپزشکی استان خراسان رضوی نیز در این دیدار گفت: حفظ و حراست از سرمایه دامی با هدف بهبود وضعیت اقتصادی و معیشتی آحاد جامعه و تامین و ارتقای بهداشت عمومی و سلامت فرآورده های خام دامی با هدف تامین امنیت غذایی از جمله وظایف مهم دامپزشکی است.
جدیدترین خبرهای حوزه دامپزشکی و صنایع دام و طیور را در کانال تلگرامی فاخته دنبال کنید. (کلیک کنید)

دکتر جواد اعلمی گفت: در زمینه پدافند غیر عامل و تهدیدات زیستی نیز اقدامات مطلوبی در حوزه دامپزشکی رخ داده است که تامین کننده بخشی از امنیت کشور است.

وی یادآور شد: تامین غذا یکی از قدرتهایی است که هر نظام و حکومتی به آن توجه دارد و ما نیز در این رابطه تمام تلاشمان این است تا در مسیر منویات مقام معظم رهبری حرکت کنیم و همواره سرباز مقام معظم رهبری در این زمینه هستیم.

اعلمی اعلام داشت: گستره کار دامپزشکی و کمبود تجهیزات و منابع و نیروی انسانی می طلبد تا سایر نهادها از جمله، سپاه پاسداران و بسیج از این مجموعه حمایت کنند و کما اینکه تا کنون این حمایت ها انجام شده است.

مدیر کل دامپزشکی استان گفت: در بحث آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در خراسان جنوبی لازم است مباحث پیشگیری در استان انجام شود و آمادگی لازم برای کنترل کانون های احتمالی را با کمک سایر نهادها از جمله بسیج داشته باشیم.

وی در پایان افزود:  امیدواریم منش سردار سلیمانی، راهنمای ما باشد در خدمت به مردم.

در ادامه، مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در اداره کل دامپزشکی استان خراسان رضوی نیز گفت: دامپزشکی از سازمان های مظلوم است که همواره دغدغه سلامت مردم را دارد.

حجت الاسلام محمد حسن شورورزی افزود: از جمله ارگان های دولتی که حضور دفتر نمایندگی ولی فقیه را در خود تجربه کرده وظیفه نظارت بر ذبح شرعی را نیز بر اساس قانون مصوب ۱۳۸۷ بر عهده دارد سازمان دامپزشکی کشور است.

وی با ارائه آمار اعلام کرد: ۵۵ ناظر در کشتارگاه های دام و طیور استان خراسان رضوی فعال هستند.

وی گفت: کمک سپاه در زمینه فرهنگ سازی غذای حلال می تواند بسیار مهم باشد و فراموش نکنیم غذای حلال، نقش مهمی در پرورش نسلی پاک و مجاهد در نظام اسلامی دارد.

دکتر محمد رشتی باف، معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان هم در این دیدار ضمن قدردانی از مساعدت های سپاه امام رضا علیه السلام یادآور شد: در سال ۹۶ در هجمه بیماری در کشور و با توجه به کانون هایی که در استان داشتیم با استفاده از توان نیروهای بسیج توانسنیم کانون را در اسرع وقت خاموش کنیم و از سرایت بیماری به سایر نقاط جلوگیری کنیم.

ابراهیم شمس آبادی  فرمانده پایگاه بسیج دامپزشکی استان نیز در این دیدار گفت: با دستور فرماندهی سپاه امام رضا علیه السلام در بحبوحه کرونا ۶۸ موتور سمپاش در اختیار  پایکاه های بسیج جهت ضدعفونی معابر و ...قرار دادیم و در طرح مواسات نیز تا کنون ۳۸ میلیون تومان جمع آوری شده است.

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
0 کارکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
051-37573506
04  نشانی:
خراسان رضوی-مشهد-بلوار هنرور-هنرور4 پلاك 10.2
04   پیام کوتاه:
 30003300887766
04    ایمیل:
 info@ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری

 
سه شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۹
 
26 - رجب - 1442
 
2021 - Mar - 09