• امام جعفرصادق (علیه‌السلام): اُغزوا تُوَرِّثوا ابناءَكُم مَجداً. در جبهه‌های نبرد با دشمن همواره آماده و در راه خدا جهاد نمائید كه شرف و افتخار را بعد از خود برای فرزندانتان به یادگار خواهید گذاشت. (وسائل، ج ١١، ص ٩)
  • امام على عليه السلام:اللّه َ اللّه َ في عاجِلِ البَغيِ، و آجِلِ وَ خامَةِ الظُّلمِ،و سُوءِ عاقِبَةِ الكِبرِ: از خدا بترسيد، از خدا بترسيد، درباره عاقبت ناگوار ستم در دنيا و آخرت و از فرجام بدِ كبر و نخوت(نهج البلاغة: الخطبة ۱۹۲)
  • امام جعفرصادق(علیه‌السلام):لَو أَنَّ الناسَ أَدُّوا حُقوقَ اَموالِهِم لَكانوُا عایِشینَ بَخَیر. مردم اگر حقوق و واجبات مالی خود را ادا می‌کردند مسلّماً همه از یک زندگی مطلوب و رضایتبخشی برخوردار می‌شدند. (وسائل، ج ٦، ص ٢)
1
2
3
Delivery
Delivery
Delivery
امام جمعه قزوین:
Time 1399-10-24 11:10 Time غذای حلال و پاک زیرساخت تزکیه نفس است
 
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین گفت: غذای حلال و پاک زیرساخت تزکیه نفس است و این زیر ساخت باید مورد توجه جدی مسوولان و دست اندرکاران این حوزه باشد.

به گزارش فاخته به نقل از ایرنا ، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی روز چهارشنبه در دیدار مسوول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان دامپزشکی اظهار داشت: اگر جان انسان با خوردن غذای حرام، آلوده شود به طبع روح انسان نیز نمی‌تواند ظرفیت پذیرش ولایت امام علی(ع) و اولادش را داشته باشد و درکی از قرآن و حقایق دینی و الهی نخواهد داشت.

وی افزود : خدای متعال فرمود من پروردگار "اکرم" هستم و قرآن را نیز کتاب کریم معرفی کرده و تأکید کرده تنها پاکان می‌توانند به آن دسترسی داشته باشند.

جدیدترین خبرهای حوزه دامپزشکی و صنایع دام و طیور را در کانال تلگرامی فاخته دنبال کنید. (کلیک کنید)

امام جمعه قزوین گفت : اگر انسان اهل ربا باشد، نمی‌تواند درکی از قرآن داشته باشد و مال حرام اجازه نمی‌دهد انسان با قرآن ارتباط برقرار کند و این یک اصل مهم قرآنی است.

امام جمعه قزوین اضافه کرد: خداوند می‌خواهد به ما بیاموزد اگر می‌خواهید ولایت امام علی(ع) و اولاد ایشان که قرآن‌های ناطق هستند را درک کنید، شرط آن خوردن غذای حلال است.

 حجت الاسلام سید اسماعیل حسینی مقدم نیز در این دیدار با اشاره به اهمیت امنیت غذایی در کشور گفت : تامین غذای سالم و حلال از وظایف وزارت جهادکشاورزی است که نظارت بر سلامت و حلیت آن بر عهده دامپزشکی است.

وی افزود: کارشناسان دامپزشکی با نظارت بهداشتی و شرعی بر ذبح دام و طیور و صید آبزیان همواره در خدمت مردم بوده است.
حجت الاسلام حسینی تشریح کرد: در کشور ۵۷۰ کشتارگاه فعال و ۷۰۰ ناظر بهداشتی وجود دارد که وظیفه تامین فرآورده های خام دامی سالم و حلال را بر عهده دارند.

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
0 کارکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
051-37573506
04  نشانی:
خراسان رضوی-مشهد-بلوار هنرور-هنرور4 پلاك 10.2
04   پیام کوتاه:
 30003300887766
04    ایمیل:
 info@ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری

 
پنجشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۹
 
8 - جمادی ثاني - 1442
 
2021 - Jan - 21