• امام جعفرصادق (علیه‌السلام): اُغزوا تُوَرِّثوا ابناءَكُم مَجداً. در جبهه‌های نبرد با دشمن همواره آماده و در راه خدا جهاد نمائید كه شرف و افتخار را بعد از خود برای فرزندانتان به یادگار خواهید گذاشت. (وسائل، ج ١١، ص ٩)
  • امام على عليه السلام:اللّه َ اللّه َ في عاجِلِ البَغيِ، و آجِلِ وَ خامَةِ الظُّلمِ،و سُوءِ عاقِبَةِ الكِبرِ: از خدا بترسيد، از خدا بترسيد، درباره عاقبت ناگوار ستم در دنيا و آخرت و از فرجام بدِ كبر و نخوت(نهج البلاغة: الخطبة ۱۹۲)
  • امام جعفرصادق(علیه‌السلام):لَو أَنَّ الناسَ أَدُّوا حُقوقَ اَموالِهِم لَكانوُا عایِشینَ بَخَیر. مردم اگر حقوق و واجبات مالی خود را ادا می‌کردند مسلّماً همه از یک زندگی مطلوب و رضایتبخشی برخوردار می‌شدند. (وسائل، ج ٦، ص ٢)
1
2
3
Delivery
Delivery
Delivery
Time 1399-10-23 13:39 Time ارائه نیازهای فناورانه حوزه دام و طیور
 
در رویدادی نوآورانه ۶ نیاز فناورانه حوزه دام و طیور ارائه شد.

به گزارش فاخته به نقل از ایسنا، رویداد ارائه نیازهای فناورانه هولدینگ گسترش و توسعه صنایع بهپرور با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با هدف ارتقای فناوری در صنایع موجود، توسعه بازار محصولات دانش‌بنیان و ایجاد درک مشترک از توانمندی‌ها و نیازها برگزار شد.

در این رویداد نیازهای فناورانه در ۶ حوزه "فروش گوشت مرغ"، "کنترل و فرآوری"، "تولید، بهداشت و دامپزشکی"، "ارتباط با مشتری برای حمل مرغ و جوجه و کمک به تربیت نیروی انسانی"، "تامین مالی و سرمایه‌گذاری و آمادگی جهت سرمایه‌گذاری در نرم‌افزارها و فناوری‌های مالی مبتنی بر هوش مصنوعی" و "سیستم‌ها و روش‌ها" ارائه شد.

همچنین در این رویداد یکی از شرکت‌های دانش بنیان فعال در این زمینه نیازهای فناورانه‌ای چون "ارائه ‌غذای ‌گرم ‌از ‌طریق‌ Vending Machine"، "ظروف ‌بسته‌بندی ‌با ‌فرم"، "‌اندازه ‌و ‌رنگ‌ ‌مناسب ‌برای ‌غذای‌گرم و سرمایه‌گذاری ‌در ‌طرح‌های ‌استارتاپی ‌در ‌حوزه‌ IT" و "شیوه‌های‌ تاثیرگذار ‌در ‌آموزش ‌نیروی ‌انسانی ‌موثر و ارزیابی ‌عملکرد ‌سیستماتیک" را مطرح کرد.

نیازهای فناورانه واحد سیستم‌ها و روش‌ها نیز شامل ابزار ‌شمارش‌ و کنترل‌ هوشمند ‌موجودی‌ خط‌ تولید (مرغ‌زنده‌ در ‌زنجیره، ‌مرغ‌ مادر، ‌مرغ‌گوشتی، ‌گوشت‌ مرغ‌سرد) ‌راحت،‌ سریع ‌و ‌مقرون‌به‌صرفه‌ بر پایه‌ هوش‌ مصنوعی‌، ابزار ‌شمارش‌ کنترل ‌هوشمند تلفات، تشخیص‌ مریضی ‌درفارم‌ها بر ‌پایه ‌فناوری و کنترل‌ زنجیره ‌توسط‌ هوش‌ مصنوعی ‌به ‌جای ‌اشخاص بود.

دکتر بهروز، مدیر کارگروه صندوق پژوهش و فناوری صندوق نوآوری و شکوفایی در رویداد ارائه نیازهای فناورانه بهپرور در مورد صندوق‌های پژوهش و فناوری توضیح داد و گفت: این صندوق‌ها برخلاف بانک‌ها که صرفا تامین مالی انجام می‌دهند، نهاد تامین مالی حوزه علم و فناوری با رویکرد توسعه این زیست‌بوم است. در حال حاضر ۵۵ صندوق پژوهش و فناوری در تمامی استان‌ها و تهران فعال هستند که خدمات مختلفی چون ارائه انواع تسهیلات با نرخ پایین ۴ تا ۹ درصد، ضمانت‌نامه و سرمایه‌گذاری انجام می‌دهند.

جدیدترین خبرهای حوزه دامپزشکی و صنایع دام و طیور را در کانال تلگرامی فاخته دنبال کنید. (کلیک کنید)

بهروز در ادامه افزود: صندوق‌های پژوهش و فناوری تاکنون ۲۴۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به شرکت‌های دانش بنیان و فناور و و استارتاپی پرداخت کرداند. صندوق نوآوری و شکوفایی برای حمایت مالی از شرکت‌ها قید دانش بنیان دارد و از غیر دانش بنیان‌ها به لحاظ قانونی نمی‌تواند حمایت کند؛ اما صندوق‌های پژوهش و فناوری از شرکت‌های فناور، خلاق و استارتاپی نیز می‌توانند حمایت کنند.

در ادامه مهندس فارغی بنیانگذار یکی از مجموعه‌های صنعتی حوزه طیور یادآور شد: این شرکت تنها شرکتی‌ است که از همان ابتدا از نوآوری در صنعت حمایت کرده و نتیجه آن هم حاصل شده است. ما امروز به دنبال آن هستیم که با به کارگیری اطلاعات و دانش صنعتی در بخش بازرگانی هم‌رسانی میان بازیگران صنعت اتفاق افتد.

 

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
0 کارکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
051-37573506
04  نشانی:
خراسان رضوی-مشهد-بلوار هنرور-هنرور4 پلاك 10.2
04   پیام کوتاه:
 30003300887766
04    ایمیل:
 info@ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری

 
پنجشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۹
 
8 - جمادی ثاني - 1442
 
2021 - Jan - 21