• امام جعفرصادق (علیه‌السلام): اُغزوا تُوَرِّثوا ابناءَكُم مَجداً. در جبهه‌های نبرد با دشمن همواره آماده و در راه خدا جهاد نمائید كه شرف و افتخار را بعد از خود برای فرزندانتان به یادگار خواهید گذاشت. (وسائل، ج ١١، ص ٩)
  • امام على عليه السلام:اللّه َ اللّه َ في عاجِلِ البَغيِ، و آجِلِ وَ خامَةِ الظُّلمِ،و سُوءِ عاقِبَةِ الكِبرِ: از خدا بترسيد، از خدا بترسيد، درباره عاقبت ناگوار ستم در دنيا و آخرت و از فرجام بدِ كبر و نخوت(نهج البلاغة: الخطبة ۱۹۲)
  • امام جعفرصادق(علیه‌السلام):لَو أَنَّ الناسَ أَدُّوا حُقوقَ اَموالِهِم لَكانوُا عایِشینَ بَخَیر. مردم اگر حقوق و واجبات مالی خود را ادا می‌کردند مسلّماً همه از یک زندگی مطلوب و رضایتبخشی برخوردار می‌شدند. (وسائل، ج ٦، ص ٢)
1
2
3
Delivery
Delivery
Delivery
Time 1399-10-23 13:17 Time گسترش دامنه اطلاع رسانی موجب خدمات رسانی مطلوب تر دامپزشکی می شود
 
اولین جلسه شورای اطلاع رسانی و ارتباطات رسانه ای اداره کل دامپزشکی استان آذربایجان شرقی در سالن جلسات این اداره کل برگزار شد.

به گزارش فاخته به نقل از روابط عمومی اداره کل دامپزشکی آذربایجان شرقی، مهندس سید محمد هادی موسوی مسئول روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان و دبیر شورای اطلاع رسانی و ارتباطات رسانه ای اداره کل دامپزشکی آذربایجان شرقی  ضمن اعلام این خبر گفت: اولین جلسه شورای اطلاع رسانی و ارتباطات رسانه ای اداره کل دامپزشکی استان آذربايجان شرقی با حضور دکتر امیرحسین بهداد مدیر کل دامپزشکی استان به عنوان رئیس شورای اطلاع رسانی و ارتباطات رسانه ای اداره کل دامپزشکی استان، معاون سلامت و معاون توسعه مدیریت و منابع اداره کل دامپزشکی استان، رئیس روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان به عنوان اعضای شورای اطلاع رسانی و مسئول روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان به عنوان دبیر شورا در محل سالن جلسات اداره کل دامپزشکی استان برگزار شد و نظام نامه داخلی اطلاع رسانی و ارتباطات رسانه ای سازمان دامپزشکی کشور و همچنین سیاستهای اطلاع رسانی و ارتباطات رسانه ای سازمان دامپزشکی کشور جهت اجرا در استان مورد بررسی قرار گرفت.

 در این جلسه دکتر بهداد بر اهمیت اطلاع رسانی در دستگاه های خدمت رسانی مثل دامپزشکی با طیف وسیع خدمات جهادی تاکید کرد و گفت: معتقدم اگر دامنه اطلاع رسانی نسبت به جامعه هدف اعم از بهره برداران و عموم مردم گسترده تر شود، خدمات رسانی هم به شکل مطلوب تری انجام می گیرد و در بحث پیشگیری از بیماری ها یا بحران های احتمالی این افزایش اطلاع رسانی و آگاهی موجب خواهد شد تا جامعه در شرایط وقوع بیماری ها واکنش مطلوبتری نشان خواهد داد.

وی یکی از چالشهای پرخطر در امر اطلاع رسانی رسانه ای را تولید و انتشار اخبار نادرست یا انعکاس بد اخبار برشمرد و گفت: گاهی در اثر ناآشنایی با مسائل تخصصی یک مجموعه و سازمان، ارسال یک مطلب و خبر نادرست و ارائه یک تحلیل غلط و یا انعکاس کمرنگ مطلبی، دستگاه مذکور را دچار عواقب ناخواسته ای می سازد و کل خدمات آن سازمان زیر سوال می برد، که در این مورد باید تعامل و آگاهی بخشی موثری از طریق روابط عمومی با خبرنگاران بوجود آید تا از رخداد چنین مواردی پیشگیری گردد.

جدیدترین خبرهای حوزه دامپزشکی و صنایع دام و طیور را در کانال تلگرامی فاخته دنبال کنید. (کلیک کنید)

مهندس کاظم زاده رئیس اداره روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی با ابراز خرسندی از تشکیل شورای اطلاع رسانی وارتباطات رسانه ای اداره کل دامپزشکی آذربایجان شرقی، آن را گامی موثر و فرصتی برای بهره مندی از ظرفیت و قابلیت های بین دستگاهی قلمداد کرد و گفت: وجود بانک اطلاعاتی ۳۲۷ هزار و ۵۳۲ بهره بردار در سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی ظرفیت بالقوه ای است که امکان ارتباط به ویژه در ارسال پیام و هشدارهای بهداشتی در مواقع ضروری و بحرانی را برای این شورا مهیا می کند.

وی ضمن قدردانی از تلاشهای شبانه روزی مسئول روابط عمومی دامپزشکی استان آذربایجان شرقی و تجلیل از افتخارات و موفقیت های روابط عمومی دامپزشکی استان در سطح کشور، بر آمادگی اداره روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی جهت توسعه و تعمیق همکاریها و روابط دو مجموعه تاکید نمود.

مسئول روابط عمومی دامپزشکی استان آذربایجان شرقی و دبیر شورای اطلاع رسانی و ارتباطات رسانه ای اداره کل دامپزشکی آذربایجان شرقی نیز به تشریح نظام نامه داخلی شورای اطلاع رسانی و ارتباطات رسانه ای سازمان دامپزشکی کشور پرداخت و نکاتی را در خصوص اهمیت و کارکردهای آن ذکر نمود.

در این جلسه مقرر شد در زمینه تولید برنامه مشارکتی تلویزیونی با صدا و سیمای مرکز استان آذربایجان شرقی، مقرر شد تا 7 برنامه 7 دقیقه ای با موضوعات بهداشتی و آشنایی عموم مردم با فعالیتهای دامپزشکی در زمینه تولید و عرضه فرآورده های خام دامی از مزرعه تا سفره و در قالب توصیه ها و هشدارهای بهداشتی دامپزشکی تولید و از طریق رسانه ملی پخش گردد و همچنین مقرر گردید طبق قرادادهای موجود بین سازمان جهاد کشاورزی استان با سازمان صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی، کارشناسانی از اداره کل دامپزشکی جهت حضور در برنامه های رادیویی و تلویزیونی مورد قرارداد، به روابط عمومی جهاد کشاورزی استان معرفی گردند.

 

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
0 کارکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
051-37573506
04  نشانی:
خراسان رضوی-مشهد-بلوار هنرور-هنرور4 پلاك 10.2
04   پیام کوتاه:
 30003300887766
04    ایمیل:
 info@ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری

 
پنجشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۹
 
8 - جمادی ثاني - 1442
 
2021 - Jan - 21