• امام جعفرصادق (علیه‌السلام): اُغزوا تُوَرِّثوا ابناءَكُم مَجداً. در جبهه‌های نبرد با دشمن همواره آماده و در راه خدا جهاد نمائید كه شرف و افتخار را بعد از خود برای فرزندانتان به یادگار خواهید گذاشت. (وسائل، ج ١١، ص ٩)
  • امام على عليه السلام:اللّه َ اللّه َ في عاجِلِ البَغيِ، و آجِلِ وَ خامَةِ الظُّلمِ،و سُوءِ عاقِبَةِ الكِبرِ: از خدا بترسيد، از خدا بترسيد، درباره عاقبت ناگوار ستم در دنيا و آخرت و از فرجام بدِ كبر و نخوت(نهج البلاغة: الخطبة ۱۹۲)
  • امام جعفرصادق(علیه‌السلام):لَو أَنَّ الناسَ أَدُّوا حُقوقَ اَموالِهِم لَكانوُا عایِشینَ بَخَیر. مردم اگر حقوق و واجبات مالی خود را ادا می‌کردند مسلّماً همه از یک زندگی مطلوب و رضایتبخشی برخوردار می‌شدند. (وسائل، ج ٦، ص ٢)
1
2
3
Delivery
Delivery
Delivery
Time 1399-10-23 09:50 Time کنترل حیوانات با استفاده از قلاده‌های مجهز به هوش مصنوعی
 
آیا تا به حال به اینکه حیوانات در تلاشند تا چه چیزی را به ما بفهمانند فکر کرده اید؟

به گزارش فاخته به نقل از نبض فناوری قلاده مجهز به هوش مصنوعی یکی از جذاب ترین ابزارهای خاص حیوانات خانگی در نمایشگاه CES 2021 است.

این قلاده از فناوری تشخیص صدا برای شناسایی و ردیابی پنج حالت احساسی مختلف استفاده می کند. این فناوری صدای سگ را تجزیه و تحلیل می کند تا مشخص شود که آیا حیوان احساس راحتی، اضطراب، عصبانیت یا آرامش دارد.

دستگاه آنالیز متصل به قلاده از طریق Wi-Fi با یک برنامه iOS یا اندروید جفت می شود تا از حالات حیوان خانگی باخبر شوید. این قلاده علاوه بر حالت ردیابی، همچنین دارای یک شتاب سنج برای ردیابی فعالیت حیوان و مدیریت بهتر رژیم غذایی است.

جدیدترین خبرهای حوزه دامپزشکی و صنایع دام و طیور را در کانال تلگرامی فاخته دنبال کنید. (کلیک کنید)

سگ ها به طور متوسط روزانه 14 ساعت می خوابند و در مجموع کمتر از یک ساعت واق واق می کنند این سیستم زمان استراحت حیوان را نیز اندازه گیری می کند.

فناوری هوش مصنوعی از یک الگوریتم برای تعیین خلق و خو، همراه با یک پایگاه داده با بیش از 10 هزار نمونه صدای واق واق بیش از 50 نژاد سگ استفاده می کند. با جمع شدن داده های صوتی، این الگوریتم دقیق تر می شود. هنگام شستن حیوان باید این قلاده را برداشت اما در مورد بارش کمی باران آسیبی به آن نمی رسد و با یک بار شارژ می تواند بین هشت تا 10 ساعت کار کند.

این تحقیق و آزمایش توسط دانشگاه ملی سئول انجام شده و میزان دقت تشخیص هیجان بیش از 80درصد را ارائه می دهد.

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
0 کارکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
051-37573506
04  نشانی:
خراسان رضوی-مشهد-بلوار هنرور-هنرور4 پلاك 10.2
04   پیام کوتاه:
 30003300887766
04    ایمیل:
 info@ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری

 
پنجشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۹
 
8 - جمادی ثاني - 1442
 
2021 - Jan - 21